Kategoriler
BİLGİSAYAR

DNS Değiştiren Eklenti

Malum bu aralar ülkemizde sosyal medyaya ağır takipler ve yasaklamalar getiriliyor.Kullanıcılar ise twitter ve youtube gibi vazgeçilmez sitelere erişim yollarını arıyor. İşte bu bağlamda Google ın kendi browser ı olan Chorme eklentisi ZenMate kullanıcıların DNS değiştirmeden twitter ve youtube girmelerine olanak sağlıyor. Bu eklentiyi indirmek için BURAYItıklayabilirsiniz.

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Google+ (Huddle) Nedir? Nasıl Üye Olunur, Özellikleri Nelerdir?

Teknolojinin dev şirketleri sürekli ve inanılmaz bir rekabet içindeler. Bunun en son örneğinide Google’ın yeni projesinde görmemiz mümkün. Google, sosyal ağlardaki geleceği görüp, Facebook’un tahtını sallamaya niyetli gibi gözüküyor. İşte Google’ın yeni adımı GOOGLE+!

Google, uzun zamandır merakla beklenen Google+ projesini dün duyurdu. “Gerçek hayattaki paylaşım, web için yeniden düşünüldü” diyerek sosyal ağlara hızlı bir giriş yapan Google, sosyal ağlardaki paylaşım kültürünün problemli olduğunu düşünerek Google+ servisinde yeni çözümler sunulduğunu iddia ediyor.

 

Facebook’a rakip olarak, şimdilik test sürümüyle, hayata geçirilen Google+, “Çevreler”, “Konular” ve “Videoyla sohbet odaları” başlıklarını barındırıyor.

 

‘Çevreler’, okuldan arkadaşlarınızla bazı şeyleri, anne ve babanızla ise başka şeyleri paylaşırken patronunuzla neredeyse hiçbir şeyi paylaşmamanız için en kolay yol olarak gösteriliyor. Yani ‘arkadaş’ listelerinizi ayrı gruplar halinde ayırmak ve her birine farklı ‘paylaşım’ özellikleri atamak mümkün.

 

‘Konular’da, Google insanların hoşuna gideceğini düşündüğü video ve makaleleri arıyor. Boş zamanınız varsa, her zaman izlenecek, okunacak ve paylaşılacak bir şeyler olduğunu düşünüyor.

 

‘Videoyla sohbet odaları’ ise dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden arkadaşlarınıza videoyla sohbet için uygun olduğunuzu bildirmenize yarıyor. Bilgilendikten sonra YouTube izleyip vakit geçirebiliyorsunuz.

 

Kimi yorumcular ise Google’un video sohbet işlevi ekleyerek aslında Facebook özelliklerini aynı şekilde yeniden ürettiğini savunuyor.

 

ABD’de her üç kişiden ikisinin internet aramalarında kullandığı Google, son yıllarda Facebook’a bir kaç darbe vurmayı başarsa da şirketin önceki sosyal ağ denemeleri başarısızlıkla sonuçlanmış, Google Wave ve Google Buzz, kullanıcıların fazla ilgisini çekmemişti.

 

Şimdilik az sayıda kullanıcıya açılan Google+ projesinin fazla zaman geçmeden herkese sunulacağı söyleniyor. Test sürümü için e-posta adresini bırakanlara hesap açılabiliyor.

ntvmsnbc

Kategoriler
GÜNCEL

Web 2.0 Nedir? Getirdikleri ve Faydaları Nelerdir?

Web 2.0, O’Reilly Media tarafından 2004‘de kullanılmaya başlayan bir sözcüktür ve ikinci nesil internet hizmetlerini – toplumsal iletişim sitelerini, vikileri, iletişim araçlarını, folksonomileri- yani internet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı sistemi tanımlar. Kelimenin tam anlamı tartışmaya açıktır, Tim Berners-Lee gibi teknoloji uzmanları da kelimenin manasını sorgulamıştır.

 

Tim O’Reilly‘e göre Web 2.0′ın kısmen tanımı şöyledir:

“Web 2.0 bilgisayar endüstrisinde internetin bir düzlem olarak ilerlemesiyle bir işletme devrimi ve bu düzlemin kurallarını başarı için anlamaya çalışmaktır. Bu kurallar arasında başlıcası şudur: Ağ etkilerini daha çok insanın kullanabilmesi için programlar kurmak.”

Bu vesile ile basit bir dille, Web 2.0 Vikipedi, Youtube, MSN, ICQ, Ekşi Sözlük, arkadaşlık siteleri vb. gibi kullanıcıların diğer kullanıcılar için ziyaret ettikleri İnternet siteleri veya kullandıkları programlardır.

 

Kısaca özetlersek yukarıda da yazıldığı gibi Web 2.0 İnterneti sizin kontrol etmeniz demektir.

 

Mesela WebCam’inizi alıyorsunuz evde bişiler çekiyorsunuz yada HD kameranızla kendi kendinize bir klip yapıyorsunuz sonra Youtube ‘ye gönderiyorsunuz… Yani kuralları siz koyuyorsunuz diyebilirim. Bunlardan en meşhur olanı Eksisözlük Vikipedia youtube örneklerini verebiliriz tabiki…

 

Vikipedia‘nın içeriğini herkes biliyordur oraya üye olursunuz bir yazınız vardır bilimsel eğlence yada tanıtım bilgi amaçlı herhangi birşey olabilir kayıt edip çıktığınızda artık oradaki yazı tüm insanlara açılıyor… Herkezin kendine ait yazıları resimleri videoları…

 

Önceleri hatırlarsanız nasıldı ? Web 2.0 dan önce site sahibi yazar site sahibi eklerdi. Güncellenmeyen yüzbinlerce HTML sitesi vardı. Şimdi ise ortalık Youtube kopyaları Eksisözlüktarzındaki sitelerle ve Vikipediagibi ansiklopedik fakat site sahibine ait değilde kullanıcılara ait içeriklerle dolmaya başladı. İnterneti kendi özgürlüğümüzle idare etmeye başladık…

 

Tabi bunun zararı kısımlarıda var tabi…

 

Çocuğun birinin kamerayı alıp yan komşunun penceresine yönettikten sonra içeride olan SeXY görüntüleri Youtube’ ye eklemeside ap ayrı bir kısım…

 

Gerçi bu görüntü youtube’den kaldırılabilir fakat youtube kopyalarından kaldırmak o kadar kolay mı ? Birde bunu düşünmek lazım..

 

 

Kategoriler
BİLGİSAYAR MÜZİK

Youtubedan Şarkıları Mp3 Olarak İndirme Programı. Youtubedan Mp3 İndirme Resimli Anlatım

Zaman zaman youtube ‘dan izlediğimiz video klipleri çok beğeniriz ve keşke şu klibi mp3 olarak indirebilseydim diye düşünürüz. Bunun birçok yolu olmakla birlikte ben bunun kısa yolunu siz değerli www.uzmanportal.com ziyaretçilerine anlatayım dedim.

Bu yazıyı yazmadan biraz önce bana da Youtube’daki kliplerden birinin müziği mp3 olarak lazım oldu ve bunu yaparken de bir hayli uğarştım. Bu yüzden youtubedan videoyu mp3 e çevirme işlemini kısa yoldan nasıl yapacağız sizi fazla yormadan anlatacağım.

Öncelikle Free YouTube to MP3 Converter 3.9.34 programımızı indiriyoruz.

İndirmek İçin Tıklayın

Link çalışmıyorsa bunu deneyin (Sayfada Download yazan yere basın)

Eğer iki link de çalışmıyorsa bir zahmet Google’dan arayın bulun 🙂

Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra programı çalıştırdığınızda ekrana şöyle bir pencere gelecek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üste bir yazı görüyorsunuz.

“Copy a Youtube link from your browser address bar and Paste here” .

Yani diyor ki Youtube’dan istediğin bir video klibi aç sonra adres satırında gördüğün  şuna benzeyen

http://www.youtube.com/watch?v=tlW9zY2WvF0

adresi KOPYALA.


 

 

 

Sonra   “Paste ” yazan düğmeye bas.

 

Bunu dedikten sonra video klip dosyamız programın üst tarafına eklenecek ve yanında klip ismi ve süresi yazacak. Şu resimde oluğu gibi:

 

 

 

 

 

 


Output Folder: Video dosyası mp3 e çevrilince buraya kaydedilecek.

Download a bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak ve video dosyası mp3 ‘e çevrilmeye başlanacak.

Çevirme işlemi bitince sizi uyaran sesli bir mesaj göreceksiniz.

 Youtube şarkınız mp3 e çevrilip indikten sonra mp3 dosyanızı bilgisayarınızın

C:\Documents and Settings\Administrator\Belgelerim\DVDVideoSoft\FreeYouTubeToMP3Converter

klasöründe bulabilirsiniz.

NOT: Eğer hala ben mp3 dosyamın yerini bulamadım diyorsanız  Internet Explorer ı açıp bu yukarıdaki ” C: \ ”     ile başlayan altı çizgili yazıyı adres satırına kopyalayın ve Enter a basın.

Bakın ben video müzik dosyamı mp3 haline getirdim. Umarım siz de başarmışsınızdır. Eğer problem yaşarsanız aşağıdaki Yorum bölümünden sorularınız sorabilirsiniz.

 

 


Bir dahaki resimli program anlatımında görüşmek dileğiyle.

Uzmanportal.com’la kalın…

Kategoriler
BİLGİSAYAR

DTunnel İle Youtube’a Yasaksız Giriş

Dtunnel ile Youtube a nasıl girebileceğinizi bu yazıda bulabilirsiniz.
Nasıl mı?

Dtunnel

Öncelikle aşağıdaki resme bakın. Resimde görüldüğü gibi siteye girdikten adres kısmında http://www.youtube.com yazılı olacaktır.

Sonra Begin Browsing’e tıklayarak Youtube Engelini kaldırmış oluyoruz. Artık gönül rahatlığıyla ve tek tıkla youtube.com a giriş yapmış bulunuyoruz.

dtunnel, dTunnel Youtube, dtunnel Youtube Engeli Kaldırma, dtunnel ile youtubea girme, Türkiyeden Youtube ile Video İzleme, Youtube Artık Engelsiz, Youtube Engeli Nasıl Kalkar, youtube girişi, Youtubea, Youtube, dtunnel İle youtubea girme

Kategoriler
BİLGİSAYAR

ZTunnel ile Youtube’a Sınırsız Girme

Artık  Yasakalanan sitelere istediğiniz zaman girebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu haberi okumak  ve adım adım yazılı olan işlemleri yazmak.

Ztunnel ile Youtube a nasıl girebileceğinizi bu yazıda bulabilirsiniz.
Nasıl mı?

Ztunnel

Öncelikle aşağıdaki resme bakın. Resimde görüldüğü gibi siteye girdikten adres kısmında http://www.youtube.com yazılı olacaktır.

Sonra Begin Browsing’e tıklayarak Youtube Engelini kaldırmış oluyoruz. Artık gönül rahatlığıyla ve tek tıkla youtube.com a giriş yapmış bulunuyoruz.

ztunnel, zTunnel Youtube, ztunnel Youtube Engeli Kaldırma, ztunnel ile youtubea girme, Türkiyeden Youtube ile Video İzleme, Youtube Artık Engelsiz, Youtube Engeli Nasıl Kalkar, youtube girişi, Youtubea, Youtube, Ztunnel İle youtubea girme

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Youtube Yoksa Alternetifleri Var

youtube

Bildiğiniz gibi online video izleme konusunda dünyada bir numara, Youtube adlı paylaşım sitesi. Ülkemizde de son derece popüler olan Youtube, bildiğiniz gibi çeşitli nedenlerden dolayı mahkeme kararıyla yayınlanamıyor. Gerçi sitemizden Z Tunnel-D Tunnel- KTunnel adresindeki bilgilere dayanarak Youtube yasağını bir derece aşabiliyoruz ama her zaman bu sıkıntıya mı katlanacağız?

İsterseniz Youtube’la aynı işi gören alternatif sitelerden yararlanabilirsiniz. Buyrun Youtube’n alternatifi siteler:

http://video.google.com/

http://www.blip.tv/

http://www.videoegg.com/

http://www.dailymotion.com/

http://www.veoh.com/

http://www.grouper.com/

http://www.jumpcut.com/

http://uncutvideo.aol.com/

http://eyespot.com/

http://www.fliqz.com/

http://www.guba.com/

http://www.openvlog.com/

http://www.revver.com/

http://www.maniatv.com/

http://www.clipshack.com/

http://www.motionbox.com/

http://eefoof.com/

http://www.myspace.com/

http://www.sharkle.com/

http://www.vimeo.com/

http://www.vmix.com/

http://www.bolt.com/

http://www.dropshots.com/

http://www.gofish.com/

http://www.phanfare.com/

http://www.videowebtown.com/

http://www.vidilife.com/

http://www.vsocial.com/

http://www.ifilm.com/

http://www.panjea.com/

http://www.addictingclips.com/

http://photobucket.com/

http://www.homemovie.com/

http://video.yahoo.com/

http://www.filecow.com/

http://www.mediamax.streamload.com/

http://www.metacafe.com/

http://www.zippyvideos.com/

http://www.lulu.tv/

http://www.ourmedia.org/

http://www.putfile.com/

http://castpost.com/

http://www.yikers.com/

Bunların dışında Türkçe alternatiflerde var tabiki.

http://www.izlesene.com/

http://www.pikniktube.com/

http://www.akillitv.com/

http://video.eksenim.mynet.com/

http://www.vidivodo.com/

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Sahte YouTube sayfalarına dikkat!

YouTube’u kullanarak kullanıcılara zarar vermeye çalışan yeni zararlıya dikkat!

Ülkemizde halen YouTube kapalı olsa da, birçok kişinin farklı yöntemlerle YouTube’a giriş yaptığı artık herkesin malumu.

Ortaya çıkan bir malware, özellikle forumlarda ve ilgili internet sayfalarında YouTube’u kullanarak kullanıcılara zarar vermeye çalışıyor. Malware‘nin kullandığı yöntem ise son derece basit: Porno içerikli video görüntülerinin bulunduğu YouTube linki forum gibi internet sayfalarına gönderiliyor. Ancak kullanıcı YouTube’a ait sandığı bu linke tıkladığında kendini çok başka bir adreste buluyor.

McAfee‘nin güvenlik analiz uzmanları da YouTube’u kullanan malware’ye dikkat çekerek, YouTube’a link veren birçok malware’nin tespit edildiğini ifade ediyor.

Panda Security yetkilileri de, birkaç hafta öncesine kadar sahte YTFakeCreator isimli bir programı kullanan ve YouTube sayfalarına gizlenmiş bazı malware’leri tespit etmişti.

Malware: Zararlı yazılım (Örneğin : virüsler ,spylar,vb)

Chip