Ev Dekorasyonu

SARI
Neşe mutluluk,sevinç
İçtenlik,
Samimiyet
Enerjik
Saygı ve sadakat
Endişesiz
Genellikle ergenligi temsil eder.Sıcak, aydınlık ve neşeli renk olarak kabul edilir. Karanlık günlerde bile evinizin içinde güneşi hissetmek istiyorsanız, sarı rengi kullanın.Bu ününe karşın sarı renk,dekorasyonda çok dikkatli kullanılmalıdır..Odaya giren ışık miktarından çok kolay etkilenebilir ve farklı görünebilir.

Sarı renk dekorasyon için birkaç ipucu:

*Sarı renkle dekorasyon ustalık ister.Sarı renkle dekorasyona az miktar ile başlayın.Yastık,tabure,vazo gibi küçük parçalarla vurgu yapabilirsiniz.

*Sarının daha açık ve yumuşatılmış tonları,parlak tonlarından daha kolay uygulanabilir.Duvarlara ve daha büyük parça mobilyalara daha yumuşak tonlarını,aksesuarlarda daha canlı tonlarını kullanın.

*Sarı,ana renklerden biri olduğu için,her renkle birlikte uyum içinde kullanılabilir.Pembe,turkuaz,yeşil,hatta mor ve turuncuyla birlikte kullanabilirsiniz..Önemli olan kullanılan miktarı ve yoğunluk.

*Aynı oda içinde sarının birçok tonunu karıştırarak kullanmaktan çekinmeyin.Siyah renk iyi bir seçimdir.Bütün tonları birleştirerek ve gözü yormayacaktır.
*Sarı güçlü bir renktir.Büyük ölçekli mobilyalarda kullanmayınız.Büyük kanepelerden ziyade,yastık veya yan koltuklarda kullanılması daha uygundur.
*Sarının parlak tonlarını herzaman başka renklerle dengeleyerek kullanın.

*Sarı,beyaz odalarda,biraz siyahla birlikte kullanıldığında neşeli bir ortam yaratacaktır.
*Koyu sarı duvar boyamak istiyorsanız nötr mobilyalarla denge kurmaya çalışın.Sarı rengi beyazla birlikte kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.