Evimizdeki Böcekleri Nasıl Temizleyebiliriz? Evdeki Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Evimizde genellikle ulaşılamayan, temizlenemeyen, karanlık yerlerde bulunur böcekler. Bu yüzden neredeyse her evde tek tük de olsa böcek bulunabilir. Ancak bazen herhangi bir sebepten dolayı evimizi haşereler , böcekler basabilir. Mesela evin yakınlarındaki kedi köpekten kaynaklanacağı gibi bu böcekler, evin hiç güneş görmeyen rutubetli bir noktasından da üreyebilir, hatta evinize gelen eşiniz dostunuz komşunuz bile size bu böcekleri (mesela pireleri) bulaştırabilir.

Kendiniz halletmek istiyorsanız eczanelerde böcek ilaçları bulabilirsiniz.Bu ilaçlar iki şekilde temizleme sağlıyor. Birincisi sıktığınız bölgelere böcekler gelince öldüren ilaçlar var ki bunlar toz halinde , diğer ilaçlar ise kokuyla öldüren ilaçlar bunlar da sıvı halinde.

Bu durumda ya kendimiz böcek ilacı alıp sorunu çözmeliyiz ya da bu işi profesyonel şirketlere bırakmalıyız. Ben böcek ilacı alıp kendim temizledim. Aşağıda bu tecrübelerimi okuyacaksınız. Bu arada benim evime bulaşan böcek türü pireler.

Bu satırları yazan benim evimi malesef pireler bastı. Evet gerçekten zıp zıp zıplayan pireler bize ilk farkettiğimizde çok korkulu anlar yaşattı. İnternetten öğrendiğimiz bilgiler sonucu pire olduğunu anladığımız bu zıplayan böcekleri temizlemek için ben bu sıvı ilaçlardan aldım. Ardından içerisine su katıp seyrelttiğim yaklaşık 1 lt sıvı ilacı cam sil şişesine doldurdum. Hazır sıkma pompaları da var ama eğer ona ekstra para vermek istemiyorsanız cam sil içine koyabilrisiniz. Sonra vin tüm odalarının özellikle köşelerine sıktım. Aldığım ilaç çok etkili olduğundan evi müthiş bir koku bastı.

Akşamdan ilaçlayıp sabah eve girdiğimde evde çok ağır bir koku vardı hala. Yerlere baktığımda ise pire ve diğer bilimum böcek cesetlerini yerlerde görebiliyordum. Ardından güzel bir havalandırma sonucu ev eski durumuna geldi. Böylece ben de pirelerden kurtuldum.

3 thoughts on “Evimizdeki Böcekleri Nasıl Temizleyebiliriz? Evdeki Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

  1. O ilacin. Adini ogrenebilir miyim acaba ? Cunku ayni durumdan muzdaribim ve evanescence aldigim ilac ise yaramadi !! 🙁

    1. bende aynı durumdayım yaa çok küçük nokta gibi pire nedir bilmeyen ben pire olduğuna inandığım bu şeylerden nasıl kurtulabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.