Bedava EFT Nasıl Yollanır? Garanti Bankası Ücretsi EFT Havale Yollama Programı

Sürekli para transferi yapmak zorunda olan kişiler sürekli eft ecreti ödemek zorunda kalıyor. Özelliklede her işlem için ödenen 15 tl gibi bir tutar olunca toplamda büyük bir meblağ oluyor. Ancak bankalar bu işlemi ücretsiz yapabileceğiniz yollar da sağlıyor. Mesala Garanti Bankası Wab üzerinden yapılan eft işlemlerinden hiçbir ek ücret almıyor. Bu yolla EFT lerinizi bedavaya getirebilirsiniz. Peki soru şu, Eğer Wab bankacılığını bilgisayardan yapmak istiyorsak bu işlem nasıl olacak? işte burada uzmanportal olarak sizler için hazırladığımız yazımız devreye giriyor:

Öncelikle bilgisayarınızda Firefox browser kurulu olması gerekiyor. Kurulmak için tıklayın. Temel mantık şudur; Garanti ve İş Bankası WAP (yani cep telefonu üzerinden) ile yapılan Havale ve EFT’lerden ücret almıyor. Malumunuz 2-2,50 lira epeyce oldukca fazla. WAP üzerinden yapınca da TL Bakiyeler astarı yüzünden pahalı geliyordu.

Şimdi öncelik bu adresten ilk eklentimizi kuruyoruz ve firefox u yeniden başlatıyoruz.

Firefox yoksa buradan indirin.

Daha sonra diğer eklentimizi ise bu adresten indiriyoruz ve yine firefox’u yeniden başlatıyoruz. Daha sonra da şu programı indiriyoruz.

Bu eklentiler sayesinden şuan browserımız iPhone olarak tanımlanmış durumda. Bunun içinde Firefox’ta üst menüden Araçlar > “Default user agent” yazısına gelin oradan iPhone’u seçin.. EVEEET şuanda browserımız iphone’dur. (Eğer bu bölümde iPhone seçeneği yoksa yazının son bölümlerini detaylıca okuyup uygulayın lütfen.)

 

Test etmek için hemen Garanti Bank Wap sayfasına giriş yapın. veya İş Bank Wap sayfasınada giriş yapabilirsiniz. Eğer sayfalar açıldıysa giriş yapıp eft ve havale işlemlerini test edebilirsiniz. Ben denedim eft ücreti kesmiyor 🙂 Sistem tamamen güvenli çünkü browser bizi iPhone’dan internete girdik mantığı ile tanımaktadır.

Bol kazançlı günler..

Şimdi gelelim yukarıdaki bahsettiğimiz durumun olmamasına; Öncelikle Firefox’umuz güncel ve yukarıdaki 2 eklentiyide kurduk ama Araçlar > “Default user agent” yazısına gelince İphone seçeneği yok.. Panik yapmayın hemen browserımızı tanımlayalım. Araçlar > “Default user agent” bölümünde > User Agent Switcher > Options ve New i seçiyoruz. Aşağıda açık şekilde belirtilmiş ayarları ilgili bölümlerin karşısına tam olarak yazın ve ekleyin.
# Description: iPhone
# User Agent: Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU like Mac OS X; en)
# App Name: AppleWebKit/420+ (KHTML, like Gecko)
# App Version: Version/3.0
# Platform: Mobile/1A542a Safari/419.

Ekleme işlemini başarılı bir şekilde yaptıysanız Araçlar > “Default user agent” bölümünde > iPhone çıkacaktır, ona tıklayın ve Test etmek için hemen Garanti Bank Wap sayfasına giriş yapın. veya İş Bank Wap sayfasınada giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.