Fujitsu Wireless Kablosuz Monitör’ün Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Teknoloji ilerledikçe biz kullanıcılarını şaşırtmaya ve hayretler içerisinde bırakmaya devam ediyor. Modem ve telefonlarla hayatımıza giren kablosuz iletişim teknolojisi olan wireless, zaman geçtikçe daha fazla elektronik cihazla karşımıza çıkıyor. Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Fujitsu, bu konuda bir ilke imza atarak dünyanın ilk kablosuz monitörünü üretti. Bu wireless monitör sadece verileri değil, elektriği, yani enerji ihtiyacınıda kablosuz aldığı için tamamen kablosuz çalışıyor.

Fujitsu, büyük bir buluş olan SUPA (Smart Universal Power Access – Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojili monitörlerini gelecek yıl, 2013’de seri üretime geçireceğini duyurdu.

Fujitsu’nun hem elektriğini, hem de sinyalini kablosuz bir şekilde alabilen “Koy, Çalıştır” Kablosuz Ekranı kurumlara sayısız avantaj sağlıyor. Kablosuz Ekran rahat taşınabildiği gibi, kablo karmaşasına son vererek daha temiz bir iş ortamı sunuyor. Ayrıca basit veri transferi özelliği sayesinde de kurum maliyetlerini azaltıyor.

Bu ekranın hiç kablosu yok

Kablosuz güç teknolojisi, Almanya Ekonomik İlişkiler Bakanlığı tarafından desteklenen bir araştırma projesi ve Avrupa’nın en büyük uygulama odaklı araştırma kuruluşu The Fraunhofer Enstitüsü tarafından geliştirildi. Fujitsu tarafından geliştirilen ekranın ise tamamen taşınabilir ve kablosuz olmasının yanı sıra hem güç hem de ekran sinyali için de kablosuz teknoloji kullanıyor olma özelliği bulunuyor. Bu yeni teknoloji “Koy, Çalıştır” bilişimine giden yolda önemli bir basamağı temsil ediyor. “Koy, Çalıştır” bilişim sayesinde ekranların sadece bir masanın üstüne basitçe yerleştirilmesi suretiyle çalıştırılması mümkün olacak.

Kablosuz ekranlar SUPA teknolojisini kullanıyor

22 inçlik (55.88 cm) kablosuz Fujitsu ekranlarda SUPA (Smart Universal Power Access – Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojisi kullanılıyor.

Kablosuz Ekran akıllı güç anteni sayesinde, mutfakta kullanılan endüksiyon ocaklarda veya elektrikli diş fırçası şarj ünitelerinde olduğu gibi son derece güvenli bir kullanım ortamı sunuyor. 10 metrelik bir alan içinde resimleri dizüstü veya masaüstü PC’lerden kablosuz USB üzerinden kolayca alabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.