Kategoriler
BİLGİSAYAR

Google Adsense Hesabına IBAN ve BIC Kodu Girme

Google Adsense reklamları kullananlar için Google’dan uyarı.1 Ocak 2010 yılından itibaren kullanılacak olan IBAN kodu ve BIC numaranızı Google hesabınıza girmeniz gerekiyor. Ayrıntılar aşağıdadır:

Web sitenizde Google reklamları yayınlayarak para kazanıyorsanız, Google’ın bu önerisine kulak verin. Yapmanız gerekenler, adım adım anlatılıyor.

İnternet üzerinden para kazanmak isteyenlerin ilk çaldığı kapılardan biri olan Google Adsense, yeni kanunlara uygun olarak sistemini güncelliyor. İnternet devinin, reklam yayıncılarına gönderdiği son mesaj şöyle.

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren Türkiye’de yeni bankacılık kuralları geçerli olmaya başlayacaktır. Size ileride göndereceğimiz Adsense ödemelerini yapabilmemiz için banka hesabınızın Uluslararası Banka Hesabı Numarası (IBAN) ve Banka Tanımlama Kodu (BIC) bilgilerine ihtiyaç duyacağız.

Değer verdiğimiz bir AdSense yayıncısı olarak sizi banka bilgilerinizi IBAN biçimine güncellemeniz için davet etmek istiyoruz.

Güncellenmiş banka hesabı bilgilerinizi girmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

1. Hesabınıza www.google.com/adsense adresinden giriş yapın.

2. ‘Hesabım’ sekmesini seçin.

3. ‘Ödeme Ayrıntıları’ başlığının bitişiğindeki ‘düzenle’ bağlantısına tıklayın.

4. Elektronik Fon Transferi kısmında ‘Yeni bir banka hesabı ekleyin’ seçeneğini seçip ‘Devam Et’ bağlantısına tıklayın.

5. IBAN ve Banka Tanımlama Kodu (BIC) bilgileri de dahil olmak üzere banka hesap detaylarınızı girin.

6. Bu aşamada, girdiğiniz hesap numarasına küçük bir test ödemesi göndermek için gerekli işlemi başlatacağız. Yaklaşık 4-10 gün sonra banka hesabınızı test depozitosu için kontrol edin.

Eğer yeni hesap bilgilerinizi girerken IBAN ve BIC bilgilerinizi bulmakta zorluk çekerseniz lütfen bankanızla temasa geçin.

Test ödemeniz banka hesabınıza geçtikten sonra lütfen AdSense hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki adımları uygulayın:

1. ‘Hesabım’ sekmesini seçin.

2. ‘Ödeme Ayrıntıları’ kısmında ‘bu hesabı doğrula’ bağlantısına tıklayın.

3. Banka hesabınızda gördüğünüz depozito miktarını kutucuğa girin. Doğru rakamı girmeniz için sadece 4 hakkınız olacaktır.

4. ‘İlerle’ bağlantısına tıklayın. Test ödemenizi doğru girdikten sonra EFT ödemelerinizi almak için bu hesabı seçebileceksiniz.

Girdiğiniz banka hesap bilgilerinizi 15 Aralık’tan önce doğrulamanız gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.

Google AdSense Ekibi

“Google Adsense Hesabına IBAN ve BIC Kodu Girme” için 3 yanıt

ben swıft ekranına uye olabılıyormuyum nasıl yapıcam soylermısınız.yurt dısından malzeme alım kontratını yasptım para yatına daır swıft dokumu geldı fakat para gelmedı ne denı nedır acaba kandırıldımmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.