Kategoriler
TEKNOLOJİ

Google Nexus’un Teknik İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Google her geçen gün biraz daha büyüyor. Bir arama motoruyken, artık çok daha fazlasını ifade eden Google, teknolojinin tekeli olmaya çok büyük bir hızla ilerliyor. Google, bütün hizmetlerinin yanında artık mükemme bir de cep telefonu üreticisi. İşte Google ve Yeni Nexus;

Google’ın yeni Nexus telefonuyla ilgili detaylar internette yerini almaya devam ediyor. BGR daha önceleri akıllı telefonun Android 4.0 kullanıcağını belirtmişti ancak konu daha fazla detay yine BGR tarafından teknoloji severlere duyuruldu.

 

Yeni Nexus’un adı görünüşe göre “Nexus Prime” olacak ve üzerinde Super AMOLED HD Ekran barındıracak. Bu ekrandan dolayı üreticinin Samsung olabileceği ihtimali son derece yükselmiş durumda. Ayrıca Nexus Prime’ın TI OMAP 4460 işlemci kullanacağı söyleniyor. Bu işlemciyle beraber 1080p kayıt ve oynatma özelliği, çift çekirdekli hızı 1,5 GHz’e kadar yükselebilen işlemci hızı telefonun özelliklerine eklenebilir. BGR, yeni Google telefonun 720p içerik oynatabilme özelliğinin olacağını da söylemişti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.