Hangi Burcun Değerli Taşı Hangisidir? İşte Burçlar ve Değerli Taşları

Değerli taşların şıklığı yanında şifalı olduğu negatif enerjiyi emdiği ve bunu pozitif enerjiye çevirdiği genel olarak kabul edilen bir gerçek. Bu taşları odanın bir köşesinde aksesuar gibi kullanabileceğimiz gibi çeşitli takı aksesuarları olarak kullanarak da enerjisinden faydalanabiliyoruz.

Değerli taşların burçlarla olan ilişkisine gelince burçlar ve değerli taşlar arasında bazı bağlantılar kurulmuş bazı taşlar bazı astrolojik burçlarda doğan kişiler üzerinde yararlı etkilere sahip olduğu söylenmektedir. Burçlar ve taşları şöyle:

Koç Burcu:  Burcunuzun süs taşı hematit.

Azim ve enerjiyi temsil eder.Barış ve refah taşıdır.Hematit işlenmesi sırasında suyuna kırmızı renk verdiğinden kan taşı da denilmektedir. Hematit Türkiye’ de oldukça yaygın olarak bulunan bir demir oksit mineralidir. Burcunuzun uğur taşları; yakut ateş opali rubelit (pembe turmalin) ve heliotrop’ dur.

Boğa Burcu: Burcunuzun süs taşı agat.

Bilinçli olmayı temsil eder.Estetik ve güzellik taşıdır.Agat çok çeşitli renklerde bulunur ve her rengi başka bir isimle adlandırılır. Agat en çok Türkiye’ nin batısında olmak üzere yaygın olarak bulunur ve ilimizde de bir miktar agat bulunmaktadır. Burcunuzun uğur taşları; pembe mercan rodokrozit rodonit rubelit ve dumanlı kuvars’ dır.

İkizler Burcu: Burcunuzun süs taşı kaplan gözü.

Azim gücünü temsil eder.Neşe ve mantık taşıdır.Kaplan gözü kahverengi ve altın sarısı rengi olan bir tür kuvarstır. Kaplan gözü Türkiye’ de çok az bulunur. Burcunuzun uğur taşları; sitrin kehribar asil topaz ve kalsit’ tir.

Yengeç Burcu: Burcunuzun süs taşı avanturin.

Yaşam ve canlılığı temsil eder.Cesaret ve çaba taşıdır.Avanturin’ de yeşil bir tür kuvars’ tır Avanturin Türkiye’de çok az bulunur. Burcunuzun uğur taşları; krisakola krizopraz zümrüt ve peridot’ dur. ASLAN: Burcunuzun süs taşı kuvars kristali. Aydınlık kaynağını temsil eder.Stres taşıdır.Kuvars kristalinin kelime anlamı buzdur. Kuvars kristali Türkiye’ de yaygın olarak bulunmaktadır.Ve taş mağazalarında iyi gelişmiş kristal grupları yüzlerce milyon liraya satılmaktadır. Burcunuzun uğur taşları; inci mavi topaz elmas ve rutilli kuvars’ tır.

Başak Burcu: Burcunuzun süs taşı karneol.

Yaşama sevincini temsil eder.Yenilik ve sadakat taşıdır.Karneol’ da kuvars grubunun üyesidir. Karneol Türkiye’de önemli miktarlarda bulunmaktadır. Burcunuzun uğur taşları; kaplan gözü sitrin asil topaz ve ateş opali’ dir.

Terazi Burcu: Burcunuzun süs taşı pembe kuvars .

Aşkı temsil eder.Aşk ve kalbin taşıdır.Pembe kuvars’ ta adından anlaşılacağı gibi bir tür kuvars’ tır. Pembe kuvars Türkiye’ de bir miktar bulunmaktadır. Burcunuzun uğur taşları; akuamarin verdelit (yeşil turmalin) manyezit jadeit ve dumanlı kuvars’ tır.

Akrep Burcu: Burcunuzun süs taşı obsidiyen.

İlişkiyi temsil eder.Gerçekçiliğin taşıdır.Obsidiyen bir tür volkanik kayaç türüdür ve doğal camdır. Obsidiyen Türkiye’ de yanardağlarımızda bulunmaktadır. Burcunuzun uğur taşları; lal (granat) kedi gözü kırmızı mercan ve rubelit’ tir.

Yay Burcu: Burcunuzun süs taşı sodalit.

Konsantransyonu temsil eder.İlham taşıdır.Sodalit ismi sodyum içeriği nediyle İngilizce’ deki ‘sodium’ sözcüğünden gelmektedir. Sodalit Türkiye’ de nadir olarak bulunur. Burcunuzun uğur taşları; safir lapis lazuli kalsedon ve mavi topaz’ dır.

Oğlak Burcu: Burcunuzun süs taşı jasper.

Bağlılığı ifade eder.Sabır taşıdır.Jasper tüm taşların anası olarak tanımlanmaktadır. Jasper Türkiye’ de önemli miktarlarda bulunur. Burcunuzun uğur taşları; malasit yosun agat oniks turmalinli kuvars ağaç agat ve mercan’ dır.

Kova Burcu: Burcunuzun süs taşı fluorit.

Sürekli hareket halinde olmayı temsil eder.Mutluluk taşıdır. Fluorit Türkiye’ de önemli miktarlarda bulunur. Burcunuzun uğur taşları; akuamarin turkuaz amazonit şahin gözü mavi topaz ve labradorit’ dir.

Balık Burcu: Burcunuzun süs taşı ametist.

Gelişmeyi temsil eder. Dürüstlük taşıdır.Ametist kuvars grubunun en rağbet edilen türüdür. Ametist Türkiye ve Dünya genelinde az bulunan mor bir kuvars türüdür.Ve silisyum oksittir. Burcunuzun uğur taşları; fluorit ateş opali aytaşı ve sugilit’ dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.