Hastene Randevu Girişi Sistemi, Nasıl Randevu Alınır Resimli Anlatım

Artık Sağlık bakanlığına bağlı bütün hastanelere tek bir internet sitesinden online randevu alabilirsiniz. Yada Alo 182 Hastane Randevu Merkezinden de randevu alabilirsiniz. Sizlere bu yeni sisteme nasıl giriş yapacağınızı resimli olarak anlattık. Böylece ilk defa gireceğiniz bu Hastane Randevu sistemine yabancı kalmayacaksınız. Sisteme BURAYI TIKLAYARAK giriş yapabilirsiniz. Ancak aşağıdaki anlatımı takip etmeyi unutmayın:

Diğer Önemli Hususlar
Randevu nasıl iptal edilir?

ALO 182 aranarak:

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından en az yarım saat önce yapılmalıdır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

İnternetten:

MHRS Online Randevu ekranına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.
Randevu Geçmişi kısmına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve Randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır.
Randevu iptali için Randevu iptal kısmına tıklayarak randevu iptal edilir.

NOT: Vatandaş öncelikle hastanede (MHRS) Hasta Kabul standında giriş işlemleri yapacağından yeterli bir süre önce (örn. 10-20 dak. önce) hastaneye gidilmelidir.

ALO 182 Ücretlendirmesi

ALO 182 Hastane Randevu hattını aradığınızda yanlızca telefon görüşmesi ücretini ödersiniz. Sağlık Bakanlığının bu hat üzerinden gelir elde etmesi yada telefon hattınıza bir başka ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. Her telefon operatörünün kendi ücret tarifesi vardır ve operatörünüz ile aranızdaki sözleşme ile belirlenmiştir.

Web üzerinden alınan randevular ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.