Hayat Ağacı Filmi Fragmanı

 

 

Vizyon tarihi:

25 Kasım 2011

Oyuncular:

Brad Pitt (Bay O”Brien), Jessica Chastain (Bayan O”Brien), Sean Penn (Jack), Fiona Shaw (Büyükanne), Kari Matchett, Dalip Singh ( ), Jennifer Sipes, Brenna Roth, Jackson Hurst (Ray Amca)

Ekip:

Terrence Malick (Yönetmen), Terrence Malick (Senaryo), Ivan Bess (Yapımcı), Dede Gardner (Yapımcı), Nicolas Gonda (Yapımcı), Sarah Green (Yapımcı), Grant Hill (Yapımcı), Susan Kirr (Yapımcı), Brad… devamı »

Puan:

Bu film 9 kullanıcıdan ortalama 7.9 / 10 puan almış. 7.9 / 10

Filmin puanı filmlerim.com kullanıcılarının oylarıyla belirlenmiştir.

Konu:

 

Hayatın anlamını sorgulayan bir hikayeyle karşımıza gelen “Yaşam Ağacı / The Tree of Life”, Texas’ta küçük bir kasabadaki bir ailenin saf yaşamından ve duygularından, vahşi, köşeli bir uzama geçmesini, genç bir çocuğun masumiyetini kaybedip korku, merak ve üstünlükle tanışmasını konu alıyor.

1950’lerdeki Orta Batılı bir ailenin empresyonistik hikayesi. Film, en büyük oğulları Jack’in, çocukluk masumiyetinden, buruk yetişkinlik çağına geçişinde babasıyla (Brad Pitt) olan karmaşık ilişkisini yoluna sokma çabasına ayna tutuyor. Jack (olgunluk halini Sean Penn oynuyor) modern dünyada kaybolmuş bir kişiliktir ve kaderin varlığını sorgularken bir yandan da hayatın kökenlerine ve anlamına dair bir sorgulamaya girmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.