İlginç Ölüm Nedenleri

Bu yaşlı adamın o uzun sakalları yüzünden ölüdüğünü biliyor muydunuz?

Sakalı Sonu Oldu: Dünyanın en uzun sakallı adamı olarak bilinen Avusturyalı Hans Steininger bir gün tutkuyla uzattığı sakalının ölümüne neden olacağını aklına bile getirmedi. 1567’de 1.40 cm uzunluğundaki sakalına takılınca dengesini kaybetti. Boynu kırılan Steininger anında yaşamını yitirdi.

Çılgın Terzi: Moda tasarımcılarıyla Ünlü Paris’te 1911’de Şehrin en ünlü terzilerinden Franz Reichelt fonksiyonel bir kıyafet hazırladı. Reichelt geniş bir mantoyu andıran tasarımının paraşüt olarak da kullanılacağına inandı. Bunu ispat etmek için Eiffel Kulesi’nden atlayan terzi yanılgısını canıyla ödedi.

Rasputin Efsanesi: Rus mistik Grigori Rasputin’nin (1869–1916) Çarlığa yakın olması düşmanları harekete geçirdi. Rasputin’e önce siyanür içirildi. Ancak fare zehrinin öldürmemesi üzerine silahla vuruldu. Kaçmaya başlayan Rasputin’in başına demir levyeyle vurdular. Buzla kaplı nehre atılarak boğulan Rasputin’in donmuş cesedi İki gün sonra sudan çıkarıldı.

Beyzbol Topu: Amerikan Cleveland Indians’in efsanevi oyuncusu Ray Chapman oyun sırasında başına vuran ve kafatasını parçalayan beyzbol topuyla yaşamını yitirdi.

Timsah Avcısı Avlandı: Avustralyalı vahşi doğa uzmanı Steve Irwin ‘Timsah Avcısı’ olarak anılıyordu. Irwin, Great Barrier Reef’de belgesel film çalışması sırasında dikenli bir vatozun göğsüne iğnesini fırlatması sonucunda öldü.

Rol Değil Gerçek : Amerikalı komedyen Dick Shawn kahkaha dolu şovu sırasında meslektaşlarını eleştiriyordu.‘İşim İçin Hiçbir Zaman Yerlere Kapanmam’ derken sahnenin zeminine düşen Shawn’i hayranları çılgınca alkışladı. Shawn 10 dakika boyunca aralıksız süren alkışlardan sonra kalkmayınca yanına gelen güvenlik görevlileri öldüğünü fark etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.