İslamda Domuz Eti Neden Haramdır (Yasaktır)? Domuz Etinin Haram Olmasının Sebebi Nedir? Oku ve Videosunu İzle

İslam’da bilindiği gibi domut eti yemek haramdır. Peki ama neden? Yeryüzünü insanlar için sayısız bitki ve hayvanla donatmış, sayısız yiyecek yaratmış olan Allah, neden bu hayvanı yemenin haram olduğunu bildirmiştir biz insanlara? Acaba bunun bir sebebi var mıdır? Domuz eti yemek neden haramdır? Tüm bu soruların cevabını bu yazıda bulacaksınız.

Aşağıdaki yazıda konuyu ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz.

Dilerseniz bu konuda Batılı bir insanın  gözünden domuz eti yemenin neden zararlı olduğunu anlatan videoyu yazının sonunda izleyebilirsiniz.

Domuz Eti Yemek Neden Günahtır?

Bir şeyin helal veya haram olması Allahın emrine tabidir. Allah bir şeye helal derse helal, haram derse haram olur.yani din bir imtihandır. İnsanlara yapılan bir tekliftir. Cenabı hak cennete layık bir duruma getirmek için. İnsanları imtihana tabi tutuyor. Bu sebeple bazı emir ve yasaklar koymuştur.esas olanda bu emir ve yasaklara uymaktır.

Bu prensiplerin gerek insanın şahsi hayatına . Gerekse cemiyet hayatına pek çok faydaları vardır. Dolayısıyla bunlar . O emir ve yasağa daha şuurlu olarak riayet etmemizi sağlıyor.

Dinimizin yasakladığı hususlardan birisi de domuz etidir. Bu yasaklamanın. Pek çok hikmeti vardır. Biz burada sadece birkaçına işaret etmeye çalışacağız.

Zehirli Maddeler :

Domuz eti çok yağlıdır.yenildiği taktirde bu yağ kana geçer. Böylece kan yağ tanecikleriyle dolmuş olur.kandaki bu fazla miktardaki yağ atar damarların sertleşmesine tansiyon yükselmesine ve kalp infaktüsüne sebep olur.

Ayrıca domuz yağı içerisinde sutoksin denilen zehirli maddeler mevcuttur.vücuda giren bu zehirli maddelerin dışarı atılması için . Lenf bezlerinin fazla çalışmaları icap eder. Bu durum bilhassa çocuklarda lenf düğümlerinin iltihaplanması ve şişmesi şeklinde kendini gösterir. Hasta çocuğun boğaz bölgesi anormal bir şekilde şişerek adeta domuza benzer.bu sebeple bu hastalığa domuz hastalığı (skrofuloz) adı verilir .Hastalığın ilerlemesi halinde bütün lenf bezleri cerahatlanarak şişer.ateş yükselir , ağrı başlar ve tehlikeli bir durum ortaya çıkar.

Fazla Miktarda Kükürt:

Domuz etinde bol miktarda bulunan sümüksü bağ dokusu kükürt yönünden çok zengindir.bu sayede vücuda fazla miktarda kükürt alınmış olur.bu fazlalıksa; kıkırdak , kas ve sinirlere oturarak eklemlerde iltihaplanma , kireçlenme ve bel fıtığı gibi hastalıklara yol açar.

Domuz eti devamlı yenilirse vücuttaki sert kıkırdak maddesinin yerini, domuzdan geçen bağ dokusu alır. Bunun sonucu olarak, kıkırdak yumuşar; vücut ağılığına tahammül edemeyerek altında ezilir.böylece, eklemlerde bozulmalar meydana gelir.

Domuz eti yiyenlerin elleri pelteleşir, yağ tabakaları teşekkül eder. Mesela yiyen kimse sporcuysa; tembel ve az hareketli olur. Bazı futbolcular bu sebeple mesleklerinden olmuşlardır.

Aşırı Büyüme:

Domuzda, büyüme hormonu da çok fazladır. Doğduğu zaman 600-700 veya daha fazla gram olan domuz yavrusu 6 ayda 100 kiloya erişir.Bu kadar süratli gelişme , büyüme hormonunun fazlalığı sebebiyledir.

Domuz etiyle fazla miktarda alınan büyüme hormonu vücutta doku şişliklerine ve iltihaplanmalara yol açar.burun,çene, el ve ayak kemiklerinin anormal şekilde büyümesine ve vücudun aşırı bir şekilde yağlanmasına sebep olur.

Büyüme hormonunun en etkili yönü, kanserin gelişmesine zemin hazırlamasıdır. Nitekim domuz kesim işiyle uğraşanlar, erkek domuzların belli bir yaştan sonra mutlaka ”kansere ” yakalandıklarını bilimsel ve kişisel verilerle ifade ederler.

Deri Hastalıkları:

Domuz etinin ihtiva ettiği histamin ve imtidazol denilen maddeler , deride kaşıntı hissi uyandırır. Egzama , dermatit, nörodermatit gibi iltihabi deri hastalıklarına zemin hazırlar.

Bu maddeler ayrıca; kan çıbanı , apandisit, safra yolları hastalıkları, toplar damar iltihapları gibi hastalıklara yakalanma ihtimalini arttırır.bu sebeple doktorlar, kalp hastalarına kesinlikle domuz eti yememelerini kesinlikle tavsiye ederler.

Domuz Eti ve Trişin:

Domuz eti ile insana bulaşan tehlikeli hastalıklardan birisi de trişin hastalığıdır.domuzlar bu hastalığı trişinli fare veya trişinli domuz eti ile beslenmekle alırlar. Fakat trişin, domuzlarda ağır bir hastalık yapmaz.halbuki insanlarda , çok tehlikeli ve öldürücü bir hastalık meydana getirir.

Domuz etiyle alınan trişin kurtçuklar , mide-barsak yoluyla kana geçer . Böylece de , bütün vücuda yayılırlar.trişin kurtçukları özellikle çene , dil, boyun, yutak ve göğüs bölgelerindeki kas dokularına yerleşirler.çiğneme, konuşma ve yutma adalelerinde felçler meydana getirirler.

Yine kan damarlarında tıkanıklığa , menenjit ve beyin iltihabına sebep olurlar.bazı ağır vakalar ölümle sonuçlanır.bu hastalığın en kötü taraflarından birisi de kesin bir tedavi şeklinin olmamasıdır.

Trişin hastaları bilhassa Avrupa ve Hıristiyan ülkelerinde aşırı bir şekilde yaygındır.Sıkı veteriner kontrolleri yapılmasına rağmen , İsveç, İngiltere, Polonya’da trişin salgınları fazla miktarda görülmektedir.

Yurdumuzda ve İslam ülkelerinde yerli Hıristiyanların dışında hiç bir Müslüman’da trişin hastalığı görülmemiştir. Çünkü ülkemizde ve de İslam topraklarında, Hıristiyanlar dışında kimse domuz eti yememektedir.

Gıdalar ve İnsan Mizacı:

İnsan ve hayvanlar yedikleri gıdaların az-çok tesirinde kalırlar. Mesela ,köpek,aslan gibi et yiyen hayvanların yırtıcı; koyun, keçi,deve gibi ot ile beslenen hayvanlarınsa daha uysal ve yumuşak huylu oldukları malumdur.

Bu durum, insanlar içinde geçerlidir.nebati gıdalarla beslenenlerin ,genellikle halim-selim; et ve et ürünleriyle beslenen insanların ise daha sert mizaçlı oldukları tespit edilmiştir. Domuz, dişisini kıskanmayan bir hayvandır.domuz eti ile beslenen insanlarda,kıskançlık hissinin zayıfladığı veya dumura uğradığı gözlenmiştir. Fransız filozoflarından savorin de beslenmenin mizaç üzerindeki bu tesirine çok önem vererek (bana ne yediğini söyle,senin ne olduğunu haber vereyim ) demiştir.

Helaller İhtiyaca Yeter:

Yüce rabbimiz,istifademiz için pek çok gıda yaratmıştır.bunun yanında,bazı zararlı şeylerin yenilip içilmesini yasaklamıştır. Çünkü o,sonsuz şefkat ve merhamet sahibidir. kullarına, taşıyamayacakları yükleri yüklememiştir.emir ve yasakları,insanların rahatlıkla altından kalkabilecekleri şeylerdir.acaba insan içki içmeyince,domuz eti yemeyince ne kaybeder?

Yapan Bilir:

Bir makinenin mühendisi,o makinenin hangi şartlarda ve nasıl çalışacağını da belirtmiştir.
Mesela kataloğunda , bir makinenin 220 voltta çalışabileceği yazıyor.bizse,daha iyi çalışabileceğini
düşünerek,500 volta takmış olalım.bir anda,makinenin ne hale geleceği malumdur…
İşte insan vücudu da, Cenab-ı Hakk ‘ın yarattığı mükemmel bir motor ve harika bir makinedir. Bu
makinenin en iyi nasıl çalışacağını da,elbette yapan bilecektir.madem ki Allah’ımız domuz etini
haram kılmıştır,öyleyse yememiz mahzurludur.

132 thoughts on “İslamda Domuz Eti Neden Haramdır (Yasaktır)? Domuz Etinin Haram Olmasının Sebebi Nedir? Oku ve Videosunu İzle

 1. MUHAMMET MUSTAFA KOPUZ un paylaşmış oldugu mesaja ,mustafa karakanın vermıs oldugu cevabı okuyunca gulme krızıne gırdım.senı tebrık edıyorum mustafa karakan

 2. sevgili onur bi soru sormuşsun allah niye bir soru yüzündeb kulunu cehenem azabına tabi tutar dieşimdi sevgili kardeşim öncelikle düşüncene sonderecede saygılıyım abi hayat senin beden senini gelecek son da senin asılıcağın bacak senin kimseyi ilgilendirmez nasıl düşündüğün yanlız şunu açıklamada fayda var gerçektende oldukça güzel ve mantıklı açıklıorsun meseleyi bunu birazda kişiliğinde ve olan anlatma ve tatmin edebilme  yani bi çeşit yetenek deim ben olandan gelen birşey gayet yerinde ve düzgün cvp yazıyorsun fakat sana ancak şunu söyleyebilirim yaşadığım bir hikayeyi bizim senin gibi düşünen 50 yaşlarda bir amca vardı sık sık konuşurduk bu konuları senin şuanki dşüncelerinle birebirdi son tartışmamızdan bir ay sonra tırafik kazasında kaybettik defnettik son ahşamında yanı başında duran cahil benden bilgili değil dediğin imam vardı ve onun adına tüm cemaetten helallik allahtan ise rızasını istiyordu gelelim asıl konuya bu olaydan sonra dine inanmayan adam kızının rüyasına giriyor ben ettim sen etme kızım kıl namazını allah yolu doğruluk yoludur ve kız yemin ediyor babamı çırım çıplak gördüm diyor dehşette kaldım kızıda babası gibi düşünen biriydi şimdi ise kapalı namzında ve niyazında biri olmuş durumda şimdi soruyorum isteyen inanır sen şu koşulda filanca kişi oydurdu yaz dı bize kaldı bizde oyuyoz işte diyorsun saçmalık die yorumluyon benim senin dediklerimin doğrulamam gerektiğini bekliyorsun hayır kardeşimk uyan ve özüne dön allah’tealanın yarattığı hiç birşeye möantıklı açıklama bulamazsın şöyle bir ayet vardı dediki allah nitekim yarattığım kullarım günah işlemeseydiler onları katleder yerlerine günah işleyen  bir kavim yaratırdık 
  bu dünyayı yü allah kullarını sınamak ii kötüyü öğrenip ilahlarını bu karışıklığın içinde bulup ona tapıp bu yüksek meltemeye nüsaip olmaktır yok senin gibi kısa yola koşup mantıksızdı deyip geçersen öbür dünyada sorulur evrenin tek hakimi en şerefli mahlukatı sana verilen akıl ve yapın herşeyi çözmeye yeterdi ne die yanlışa gittin neren hakklıdıe o vakit senki müslamenken bazı eksikleri bulup çıkarıp deist olabiliyorsan nedie bie hıristiyan doğru ilahı bulup müslüman olmasın çok konuştuk  ama sende öyle kısacası bulmak istediğin cevap senin içinde sakklı bu deistliğe nasıl kafa yorduysan bi zahmet gerçek dinin içinde yap ama içinden başla lütfen ilim araştırmakta okumakta bitmior içinden başlar aklına girer ve mantığınla çözülür sevgili kardeşim benden bu kadar dilerim allah katında cennet meltebesinden senide görürüz  muhammed s.a.v. kafadan hiç bir şey yazmadı seninkisi bir şüphe sadece tıpkı demin anlattığım olaydaki amca gibi şimdi doğrumu yalandı bilemezsin ama emin ol tanık olduğum birşeydi keşke efendimizde böyle cvp verebilse senin gibilere o vakit doğru yolu buşurdun kardeşim (DEM BAŞ) TÜRKÇESİ HAYIRLA KAL 🙂

 3. sevgili onur celikkol baban seni bu dunyaya annenle evliliginden bu dunyaya getirdi ve sen su anda babanin bu isyerinde nankorluk etmeden calisiyorsun eger nefsine uyup oradan calar ve cirparsan ve babanda bunu gordugunde seni kovsa veya bir ceza verse sen babana beni niye dunyaya getirdin mi dersin.ne mutluki babanin isyeri var birilerinin baskisi altinda olmayarak bir nimet uzerindesin .iste Allah cc de seni bu dunyada sonsuz nimet leri goresin tadasin ve onun yuceligini sana verilen nimetlere sukrederek odeyeceksin .Allah muslumanlara onu bunu oldur diye emretmemistir sana yapilacak saldiriya karsi sende karsilik vereceksin diyor ayrica islam yeryuzunde zulme adaletsizlige insanlari kolelestirmek isteyen insanlara karsi koymaya calisiyor islam kan ve siddet dini degildir.hayat imtihandir basarili kisi mukafatlandirilir basarisiz kisi ise basarisizligini kendinde arayacaktir.sana duam odur ki Allah sana dogru yolu hidayet yolunu nasip etsin.amin

 4. selamlar sayin arkadaslar domuz eti dinimizde yazilanlar gibi günahdir ama yahudilerde domuz eti yemiyor onlardada günah yani domuz eti daha öncelerden ALLAH S:A:V yasak kilmis olmuyormu demek istedigim domuz eti dört kitap da yasak kilinmisdir aslinda yahudiler ve müslümanlar bu yasagi uyguluyorlar digerleri uygulamiyor mantikla düsünürsek domuz eti islamdan önce yasak kilinmisdir cogu islamda olan seyler islamdan önce vardi mesela hac hz ibrahim zamaninda cikmisdir sünnet islamdan önce vardi cok seyler var aslinda islamdan önce ve suan islamda uyguladigimiz bazi yada cogu seyler islamdan önce vardi yahudilerde sünnet var besmele cekmek var hac var kurban var kurbani bicakla kesmek var oruc var zekat var tesbih cekmek var aklima gelemeyen seyler bilen varsa yaza bilir demek istedigim ilk kitapdan son kitapa kadar islamdan olan seyler var eger mantikli düsünürsek dinler birbirini kovalayip hep üstüne koyarak kanunlar vardir ilk inen kitapdaki kanunlar kurani kerimde de mevcudur tüm inen kutsal kitaplardaki kanun kurani kerimde mevcucdur tek anlamadigim sey ise neden dinler arasinda savaslar oldu ve her dinde oldugu gibi bide mezepler cikarildi ve bu seferde kendi aralarinda din kardesler savas atmisdir bunlara anlam veremedim ben zaten mezep olayina inanmiyom hic bir dinde mezep yokdur bunlari insanlar kendi cikarlari icin cikarilmis bir olaydir her din tek bir din olarak gelmisdir sonradan insanlar mezep cikarmisdir peygamber efendimiz s.a.v zamaninda mezepmi vardi musa peygamber zamaninda isa peygamber zamaninda mezepmi vardi yokdu nerden bakarsaniz bakin her dinde 3 veya 4 mezep vardir sadece görüs ayriligi yaptiklari icin saygilarimla

 5. sayin onur celikkol size bir sual sormak istoyorum gerci daha once de soylenmis ama yeterli bi cvp olmadi benim icin.  elhamdulillah ben muslumanin ve bununla seref duyuyorum  ne yazik ki bu serefe nail olamayanlar da var Allah islah etsin en kisa zamanda kendilerine de islam serefiyle sereflenmeyi nasip etsin insallah, bizim islami gerektigi sekilde kurallarina uygun bi sekilde yasamamizin en temel amaci ahiret hayatimizi kazanmamizdir sorgu suali gecebilmemizdir dunyada ektigimizi ahirette bicebilmemizdir size soruyorum ki biz muslumanlar ahiret hayatina inaniyoruz cok sukur fakat siz inanmiyosunuz  biz gerektigi sekilde yasiyoruz siz yasamiyosunuz ve diyelim ki kiyamet koptu ve sizin inandiginiz dediginiz oldu toprak olup bittik, yani bunun sonucunda biz de siz de hic bisey kaybetmedik fakat eger ki bizim dedigimiz olursa cennet cehennem varsa ahiret hayati varsa cok merak ediyorum siz ne yapcaksiniz? bunun cevabini alabilir miyim acaba? saygilarimla… ISLAMI YASAYAN VE YASATMAK ISTEYEN ISLAM ICIN UGRASAN TUM KARDESLERIMDEN ALLAH RAZI OLSUN 

 6. Ayni zamandada siz ve sizin gibi dusuncelere sahip olanlar atalarinizin maymundan geldigine inaniyosunuz hic kusura bakmayin ama ben atalarimin ve kendimin seviyesini sifira indiremem sizin kadar dusuremem alcaltamam ben cunku gucunu ISLAMdan alip dunyaya hukmeden OSMANLI TORUNUYUM…

 7. onur bey size bir soru daha SIZ NIYE YASIYOSUNUZ HAYAT GAYENIZ NEDIR? HIC DEGILSI BIZIM BI HAYAT GAYEMIZ YASAMA SEBEBIMIZ VAR O DA ISLAMA UYGUN BI HAYAT… PEKI YA SIZIN NEYINIZ VAR?

 8. rabbim bizi böyle insanlardan korusunn…ne mutlu ki müslümanım sana şükürler olsun rabbim.

 9. Sevgili mehmet bodur bu dünyada yaşama gayemiz tabiki insani değerlere uyarak(Her ne olursa olsun yada kim adına olursa olsun insan öldürmeyerk)yaşamaktır.Ancak dinlerin toplumları nasıl böldüğünü ve uğruna hala binlerce insanın öldüğünü anlayın artık bak sadeve kudüs için her dinden kaç kişi yaşamunı kaybediyor.Berkay sanada bir çift sözüm var rabbinden sizleri bizden korumasını dilemişsin buna gerek yok güzel kardeşim her nekadar fikir yönünden seninle aynı düzlemde değilsekte ben ve bütün inançsız olanlar sizleri inancınızdan ötürü domuz bağı ile bağlayıp boğazınızı kesmeyiz çünkü bir birey olarak sizlerde önemlisiniz bizim için .Hepinize sevgiler

 10. Sevgili mehmet Bodur bu hayatta yaşama amacım sevdiğin insanlar ile birl,kte rahat huzurlu hiç kimse adına öldürmeden mutlu yaşayabileceğim bir dünyadır.Ancak ne yazıkki dinler buna müsade etmiyor sadece küdüs için bu güne kadar kaç insan can verdi hesap edebilirmisin yada din adına yapılan haçlı seferleri cihatlar dini yaymak için kaç insan kılıçtan geçirildi.Ama tabi sen şimdi bana diyeceksinki islamda zorlama yoktur o zaman bende sana Türklere yapılan talkan katliamını araştır derim ve daha bunun gibi yüzlercesi.Din ve ırkçılık nefret tohumları besletir dostum kendinden olmayanı hoş görmez.Ötekileştirir inanan inanmayanı eleştirir,namaz kılan kılmayanı eleştirir vs vs herşeyden önemlisi dostum bu hayattaki en büyük amacım 9 yaşında bir kız çocuğunu yatağıma alacak kadar alçalmadan onurlu bir hayat sürmek.Berkay sanada bir çift lafım olacal rabbinden bizlerden korunmayı istemişsin merak etme dostum bizler inanan insanlara saygı duyarız inandıklarını her ne kadar saçma bulsakta yazılarıma dikkat edersen hiç bir insanın şahsiyetine saygısızlık ettiğimi göremezsin.Hele sizleri domuz bağı ile bağlayıp boğazınızı kesmeyi asla aklımızdan bile geçirmeyiz benimle yersin içersin güzel vakit geçirirsin ama yanımda asla zarar görmezsin.Sevgilerle

 11. yazılanları okumak ve anlamak istemeyen arkadaşlar varsa birde görüntülü delilleri izlesinler tavsiyesinde bulunurum.
  gerçekten hakikatleri akıl gözüyle görmek isteyenlerin linke tıklamaları yeterlidir diye düşünüyorum.

 12. onur çelikol yaşım 10 ama senin 40kendimi övmek gibi olmasın ama  dini bilgim senden daha yüksek  lütfen susun müslümanları kendiniz gibi yoldan çıkarmayın hz ibrahim allahı cc kendi kendine bulmuş ama biz onun kadar akıllı değiliz ama sen bizdende akılsızsın senin yerin belli hadi tekrar dine dönki dilinden asılma cehhenemden olur hz muhhamedin çabasını düşün sırf bizim için hadi dine ge  l   müslümanlığa

 13. Sevgili küçüğüm kKerem Satıl akıl yaşta değil baştadır demişler diyelimki benden çok daha akıllısın kabul ediyorum ama kabul etmeyeceğim bir şey varsa senden 30 yaş büyük birisine akılsız diye hakaret etmen daha yaşın çok küçük ancak kafanı dini bilgilerin ile birlikte birazda kendinden büyük insanlara saygı göstermeyi öğrenmekle doldursan çok iyi edersin bak sen inandığın halde beni aşağılıyorsun dininde bu varmı sevgili küçüğüm.Umarım bu yazdıklarımdan sonra biraz üzerinde düşünürsün önünde daha çok uzun bir hayat var hiç kimseyi aşağılamadan ve ötekileştirmeden eleştirmeyi umarım en kısa zamanda öğrenirsin.Gözlerinden öpüyorum.

 14. Basta Onur CELIKKOL olmak uzere, ALLAH’a inanmayanlarin hepsi hasta, yok ruyaydi, yok hayaldi yok bilmem ne, sizin icinize seytan girmis bu mubarek gunde bu mubarek ayda gidin kendinize iyilik yapin abdest alin,namaz kilin, kendinizi Kur-ani kerim ile dinlendirin yazik size, yolunuzdan sasmayiniz bunun icin Allaha dua edip yalvarin size dogru yolu gostermesi icin, sizi affetmessi icin, Allah oyle bir ilimdir ki onun kurallarina uymayanlari da affeder, o bizi yaradandir, bizim sahip oldugumuz hersey onun sayesinde olmustur, Allah affedicidir affetmeyi sever Allah tum musluman kardeslerimi affetsin, sizleri de affetsin, Onur CELLIKOL gec olmadan don bu sacmasapan ve GEREKSIZ  takintidan ;), birde hic bosuna vaba sarfetmeyin her okudugun neyse her neye inaniyorsan, yanlis yoldasin yazikk sana, COK SUKUR KI MUSLUMANIM ELLAMDULILLAH, iftar acarken bile bunu sesli olarak ailemin onunde dile getirdim cok sukur ALLAHIM SANA….

 15. ….. bütün dünyada milyonlarca insan yiyor, bir halt olmuyor, bir siz mi biliyosunuz şusu zararlı busu zararlı diye, herşeyiniz kocaman bi yalan dolan…

  1. siz yinede ılımlı düşünün kardeş.diyorsunki herşeyiniz yalan böyledemek günahtır gel günaha boyanma boşverver sen biryerlere kızıpta günaha girme onlarında hesabıvar kim olur olsun haksız her davranış yezitin kokusunu yayar bukokuyu defetmek için sevelim sevilelim.mesala domuz yemeyip onunbunun hakını tenazur edenler,haram yiyenler,faiz alıp göktelenle dikenler gemiler alanlar.globelleşip insanları köleleştirmek oysa köçük esnaf ekonominin bel kemigidir vs vs

 16. domuz laletlenmiş bir hayvan degil tavukta pisligini yiyor domuzu bize ibret için yaradan ALLAHcc onlargibi olmayın demiş onun için müslümanlar domuzu yemezler.orda deniliyorki mesaj,domuzlaşmayın çok yemeyin onla bunla yatmayın

 17. domuz lanetlenmiş bir hayvan degildir .tavukta pisliginiyiyor hatta pis böcekleri vs vs.ALLAHcc domuzu bize ibret için yaradtı insanlıga mesajı onlargibi olmayın. onun için müslümanlar domuzu yemezler.orda mesaj,domuzlaşmayın çok yemeyin içmeyin onla bunla yatmayın yani sex yapmayın

 18. ben yillardir japonya’da yasayan biri olarak, japonlarin en cok yedigi madde balik ve domuz mamulleridir ama japonlarda yukarda anlatildigi gibi sismanlik sorunlari yada deri hastaliklari gibi hic bir sorun yok, zaten herkesin bildigi dunyanin en saglikli ve uzun yasayan insanlari.Ben kendimde musluman olarak domuz mamulleri yemiyorum ama sagliga zararli olduguda tartismali, bence daha mantikli bir aciklama gerekli diye dusuniyorum

 19. ALLAH
  ım kovulmuşşeytandan
  SANA
  sığınırım yahudileri yaptıkları zulümleri ve birçoklarını ALLAH yolundan alıkoymaları yüzünden daha önce kendilerine helal kılınmış temiz ve güzel şeyleri onlara haram ettik ve yahudilere bütün tırnaklıları haram ettik
  sığırın ve koyunun iç yağlarını da ancak bu ikisinin sırtlarına veyahut bağırsaklarına yapışan yada kemiğe karışan hariç onları zulümlerinden dolayı böyle cezalandırıyorduk ve elbette BİZ doğrularz (nisa160. en’am 146
  dikkat edelim RABBİMİZ yahudileri cezalandırmak için kendilerine daha önce helal kılınmış temiz ve güzel şeyleri onlara haram ettik diyor tabiki ALLAH zulümleri yüzünden onları cezalandırmak için onlara pis şeyi haram etmez
  ve bu haram ettiği rızıkların bütün tırnaklılar olduğunu bildirmiş RABBİMİZ eğer bütün tırnaklılar demiş olmasaydı domuz haramlığından şüphe edebilirdik ama RABBİMİZİN. SÖYLEDİĞİ SÖZÜ DOĞRULAYAN kulu olarak artık şeksiz şüphesiz inandım ki bütün tırnaklı hayvanlar helal ve temizdir alemlerin RABBİ ALLAH bütün eksik ve noksanlıklardan münezzehtir RABBİMİZ tutarsız söz soylemez O temiz dediğine başka ayetinde pis demez
  ALLAHIMIZ daha sonra meryemoğlu isa yı göndererek yahudilere daha önce kendilerine helal ve temiz olduğu halde haram kılınanlar temiz ve güzel şeyleri onlara tekrar helal etmiştir.
  ali. imran. 50 ,51
  önümdeki tewratı doğrulayıcı ve size haram edilen bazı şeyleri helal etmek için geldim ve size RABBİNİZDEN ayet/mucize getirdim o halde ALLAH tan korkun ve bana itaat edin hiç şüphesiz ALLAH benimde RABBİM sizinde RABBİNİZ öyleyse ONA kulluk edin işte dosdoğru yol budur
  dikkat edelim meryemoğlu
  isa haram edilen bazı şeyleri helal etmek için geldim diyor RABBİMİZ haram edilenlerin bütün tırnaklılar olduğunu söylemiş ti. ve isa peygamber
  domuz müstesna demiyor
  zaten niye desin ki RABBİ. onlara haram edilenlerin temiz ve güzel şeyler olduğunu söylemişti
  o halde isa peygamberin gönderilmesiyle kitab ehline helal kılınan temiz rızıklarıbize neden haram olsun ki RABBİMİZ kitab ehlinin yiyeceği size helal sizin yiyeceğiniz de onlara helal demiş ve tekrar tekrar.dikkatlice okumanızı istiyorum ALLAHIMIZ
  BÜTÜN TIRNAKLILAR
  İÇİN TEMİZ VE GÜZEL. OLDUKLARINI SÖYLÜYOR EĞER DOMUZA pis dersek ALLAHIN BUKELİMELERİNİ yalanlayıp kâfir oluruz çünkü ALLAH bütün TIRNAKLILAR diyor domuz tırnaklı olduğu için bütünün içinde domuzda var RABBİMİZ
  onlar bu kur anı gereğince düşünmezler mi eğer o ALLAH tan başkası tarafından olsaydı onda çok tutarsızlık bulurlardı diyor ALLAHIN bir ayetinde temiz dediğine başka ayetinde pis demesi çelişki değil de nedir haşa RABBİM kulların yakıştırdığı kotü sıfatlardan beri dir ve en mükemmel sıfatlara sahiptir tutarsız kitab ALLAHIN KİTABI değildir tutarsız söz ALLAHIN sözü değildir bu çelişkiyi yapan kitabı yüklenen zalim kullardan başkası değildir RABBİMİZ elçisine biz onu senin dilinde kolaylaştırdık diyor
  bu da gösteriyor ki kur an peygamberimiz döneminde konuşulan dildi fakat ne yazıkki
  o çok aldatan telbis olan iblis RABBİMİZİN koruduğu KELAMINIDAN başka herşeyi karıştırmış tabiiki dilleri de bugün ne yazıkki araplar.RABBİMİZİN. övdüğü dil olan kur an dilini konuşmuyorlar
  hınzır ın kur an dilindeki orjinal anlamı bozulmuş yaramaz kotü demek hem bozulmuş hayvan eti pis tır ve RABBİMİZ. lehmehınzırın pis olduğunu bütün tırnaklıların da temiz olduğunu söylemiş eğer bozulmuş hayvan etini okunanlar içinde saymasak okunanlar dışında kalan hayvanlar helal ayeti uyarınca.pis şeyi helal saymak durumu
  ortaya çıkar ki bu da size ancak temiz şeyler helal kılındı ayetine uymaz
  eğer bozulmuş hayvan etini. pis olarak sayarsak ki hiç şüphesiz o iğrenç bir şeydir o halde hem ALLAHIN. bütün tırnaklıların temiz olduğu sözünü tasdik etmiş oluruz hem de kitab ehlinin yiyeceği size helal ayetini de tasdik etmiş oluruz hem de çelişkiyi ortadan kaldırmış oluruz
  ALLAHIN. SELAMI. ONUN içinde eğrilik tutarsızlık bulunmayan dosdoğru hidayet olan kitabına tabi olan kullarına HAMD. olsun bizi kitabıyla terbiye eden
  RABBİMİZE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.