Kategoriler
SAGLIK

Kanser Aşısı Almanyada Bulundu! Kanser Tedavisi Nasıl Yapılır

Çok yakın bir akrabası kanserli olan biri olarak bu güzel haberi görür görmez okurlarımla paylaşmak istedim.İşte Sabah gazetesinin haberine göre Almanya’da bulunan kanser aşısı ve uygulaması:

Bütün dünyada hızla yayılan kansere karşı değişik tedavi yolları araştırılıyor. Vücudun kendi kendini iyileştirme metotlarından biri olan “kanser aşısı”nın insanlar üzerinde kullanılmasına Alman Hükümeti izin verdi. Aşı, Almanya’da Köln’de bulunan Medical Center Cologne’de ‘artık tedaviden umudunu kesilmiş’ pek çok hastaya yapılıyor. Alman Genel Sağlık Sigortası bu yeni tedavinin giderlerinin bir kısmını ödüyor, geri kalanını ise hastalar kendi imkanları ile karşılamaya çalışıyor. Özel sağlık sigortalarının bulunan Medical Center Cologne’de ‘artık tedaviden umudunu kesilmiş’ pek çok hastaya yapılıyor. Alman Genel Sağlık Sigortası bu yeni tedavinin giderlerinin bir kısmını ödüyor, geri kalanını ise hastalar kendi imkanları ile karşılamaya çalışıyor. Özel sağlık sigortalarının bir kısmı tedavinin tüm giderini karşılayabiliyor. Klinikte Belçika, Hollanda, Mısır, Türkiye ve Amerika’dan hastalar bulunuyor. Onkoloji, İmmünoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları konusunda üç ayrı uzmanlığı bulunan Prof. Dr. Robert Gorter’in geliştirdiği bu sistemle pek çok kanser türünde tamamen iyileşme sağlandığı iddia ediliyor. Prof. Dr. Gorter, bu tedavi planını her türlü kanser için uyguladıklarını özellikle zorlu Globlastoma beyin tümörlerinde hastaların yarısının tamamen iyileştiğini belirterek, bu verileri bakanlığa sunduklarını açıklıyor. Aşı özel birtakım tekniklerle veriliyor. Vücudun ısıtılması etkisinin artmasını sağlıyor. Dr. Gorter’in tedavi planı olarak uyguladığı aşı aslında eski ve yeni tekniklerin karışımından oluşuyor. Ancak uygulanan son plan bu tedavinin başarı şansını büyük ölçüde artırdığı için tercih ediliyor. Merkezde hastalara bu aşıyı yapan yedi hekim bulunuyor. Tedavi planını ülkelerinde uygulamak için gelen ve staj yapan hekimler de gözlemci olarak katılıyorlar. Merkezde çalışan doktorlar arasında Türk doktor Yadigar Genç kök hücre konusunda uzmanlığı bulunan bir genel cerrah. Aşı tedavisine inanıyor ve tedavi şansı tükenen pek çok hastanın tamamen iyileştiğine tanıklık ettiğini söylüyor. Genç, aşının damar yolu ile uygun bölgelere verilmesini sağlıyor. Köln’de şehir merkezinde kurulan bu klinikte hastalar ayaktan tedavi ediliyor. Yataklı bakıma ihtiyacı olanlar için Köln Üniversitesi Tıp Fakültesi ile işbirliği yapılıyor.

Aşı yapılırken vücut ısısı 42 dereceye yükseltiliyor

PROF. Dr. Robert Gorter kendi adını verdiği tedavi planını şöyle anlatıyor:
Hepimizde kanser hücresi bulunuyor. Bağışıklık sistemi sağlıklı değilse bu hücreler artarak insanı kanser yapabiliyor. Vücuttaki D hücreleri (dendritic hücreler) sürekli kanser hücresi arar ve bulduklarında lenf odalarına giderler. Burada öldürücü hücreler aktive edilir ve kanserli hücre öldürülür. Öldürücü hücrelere kanserli hücrenin yerini gösterip emri veren D hücreleridir.
Bağışıklık sistemi çok iyi çalıştığında kanserli hücreleri 24 saatte yok etme kabiliyetleri vardır. Sağlıklı bir insanda günde 40-50 bin kanser hücresi öldürülür. Yaptığımız çalışmalarda kanserli hastalarda D hücrelerinin yeterince çalışmadığını gördük. Biz bunların çalışması için bir plan geliştirdik.
Yaklaşık 5 çorba kaşığı kan alıyoruz. Bunların içinden monosit hücreler laboratuvarda ayrılıyor. Yarım çay kaşığı kadar D hücresi elde ediliyor. 5 kaşık kanda 50 milyon D hücresi çıkabiliyor.
Önce vücut ısısını 42-43 dereceye yükseltiyoruz. Hasta yüksek ısı makinesinin içine alınıyor böylece bağışıklık sistemi uyarılıyor.
Ardından D hücreleri veriliyor. Bu hücreler basit bir iğne ile bazen daha etkili olması için damar yolu ile tümörlü alana veriliyor.
Zehirli etkisi ya da kimyasal bulunmuyor.
Üç saatte bütün vücuda yayılıyor. Vücudun kanserli hücrelerle savaşma sistemini aktive ediyor.
Hasta hafif grip durumu yaşıyor bu bağışıklık sisteminin alarma geçtiğinin kanıtı sayılıyor.
Haftada iki seans olmak üzere 24 hafta tedavi tekrarlanıyor bazen 12 hafta yeterli oluyor.
Bize gelen dört hastanın üçünde tedavi başarılı oluyor.
Son aşama hastalar geldiği için o bir kişi de bağışıklık sistemi tamamen bitmiş hastalar oluyor.
Bu tedavi planını ben kendimde de kullandım. Testis kanseri olmuştum, ısı tedavisi ile birlikte son derece başarılı oldu.
Buluş yeni değil, vücudun kendi kendini geliştirme sistemini harekete geçiriyoruz. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen doktorlara ayrıca bu merkezde sistemi kullanabilmeleri için öğretiyoruz.

HASTALAR UMUTLU

Ömer Gürsoy 70 yaşında. Akciğer kanseri tedavisine yeni başlıyor. Daha önce kalp ameliyatı olmuş, sigara kullanıyor ve kemoterapi işe yaramamış. Tedavinin bir kısmını sigorta ödüyor, geri kalanını kendisi karşılayacak.
Özgüç Ö. Akciğer kanseri ve kendisi de doktor. Hiç sigara içmemiş, sürekli spor yapmış buna rağmen akciğer kanserine yakalanmış. Genel cerrah olarak yıllarca çalışmış ancak hastalığına 4. derecede teşhis konulduğunda artık cerrahi uygulanamaz durumda olduğunu fark etmiş. Kanserin yayılması üzerine Türkiye’den bu tedaviyi uygulatmaya Köln’e gelmiş. Midesindeki ödem nedeniyle Köln Tıp Fakültesi’nde tedavisi sürüyor. Aşı tedavisine ise yeni başlayacak.

AYDIN’DAN GELDİ
Ferhat Kurşunlu Aydın’dan tedavi için gelmiş. 26 yaşında ağır lösemi. Bir yıl boyunca tedavi görmüş. Kemoterapi başarısız olmuş. Aşı olmak için abisi ile birlikte Almanya’ya gelmiş. Durumunda ve kan değerlerinde belirgin düzelmeye rastlanmış. Doktorları umutlu. İki hafta sonunda alınan ilk kan verileri, düzelme olduğunu gösteriyor.

“Kanser Aşısı Almanyada Bulundu! Kanser Tedavisi Nasıl Yapılır” için 37 yanıt

benim bir yakınım akciğer kanseri hastası.78 yaşında ve iki sene önce ameliyat oldu şu an kemateropi görüyor.acaba kanser aşısı tedavisi görse fayda görebilirmi ve bu tedavinin maliyeti nedir?bu konularda daha detaylı bilgi nasıl edinebiliriz.yardımcı olacak biri varsa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Benim yakın bir kardeşimin iki yaşındaki kız çocuğunun gözünde kanser bulundu tedavisi devam ediliyor fakatfazla bir yol katedemedik.kemoterapi görmeye başladı. Bu aşı tedavisine nasıl ulaşabiliriz.Bu konuda bize yardımcı olursanız bizi çok sevindirirsiniz.hayılı cevaplarınızı cevaplarınızı bekliyoruz.şimdiden teşekkür ederim

bu aşının veya tedavisi ne kadar kac para oldugunu ögrenmek istiyorum ıyleşen hasta varmı onu merk ediyorum teşekürler

Kanser aşısı ile ilgili bunca insanın canı yanıyorken sadece televizyon da duyulan bir haberin peşinden heyecanlanıp araştırmaya çalışıyoruz. Benim merak ettiğim bunca insanın hayali olan umut ışığı neden ilgili ve bilgili birileri tarafından neden bize yol gösterilmiyor. En azından kanserle ilgili bir dernek, bir sağlık merkezi bilemiyorum daha pek çok sağlık merkezi neden bize yol gösterici olmuyor. Böyle bir umut varsa lütfen aydınlatsın bizi birileri korkuyoruz yanlış birşeyler yapmaktan

benim babam 2006 da akciger s.a. kanseri oldu ameliyat oldu 4 kür kemoterapi gördü iyi oldu 3 yıl sonra beyin metastas oldu onuda ameliyatla aldırdım 15 gün radyoterapi gördü 93 kilodan 60 kiloya düştü arkasından 6 kür kemoterapi gördü şimdide Ll kemiginde bişi var onu araştırmamız lazım diyorlar yine metastas yaptı diye korkuyoruz eger gerçekten böyle bir aşı bulunduysa bize faydası olurmu ve nasıl ulaşıp bu tedaviyi yaptırabiliriz yardımcı olunursa çok mutlu oluruz şimdiden teşekkürler.

CALISMALARINIZ İCİN TEBRİK EDERİM. KARACİGER KANSERİ İCİN MALİ GİDER NE OLUR.HER KANSERE UYGUNMUDUR. HAYIRLI İSLER.

arkadaşlar herşey paraya baktığı gibi buda paralı parası olan yaşadı olmayan çaresizlikten ölecek bu işler böyle ben araştırdım 60bin euoruymuş

SLM ANNEM ŞUAN 54 YAŞINDA 2005 ARALIK AYINDA LÖSEMİ TÜRÜ OLAN KLL HASTALIĞINA YAKALANDI 2 YIL ARALIKLARLA 6 ŞAR KÜRLERLE 18 DEFA KEMOTERAPİ ALDI ŞUANDADA ALMASI GEREKİYOR BULUNAN AŞI ANNEMİN HASATALIĞINDA KULLANILIYORMU KULLANILIYORSA NE YAPMAMIZ GEREKİYOR SİZE ULAŞABİLMEK İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYOR YARDIMCI OLURSANIZ MİNNETAR KALIRIZ BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER SAYGILARIMI SUNARIM MAİL NİZİ BEKLİYORUM İYİ GÜNLER

TÜRKİYEDEKİ BÜRONUZUN TELEFONUNU VERİRMİSİNİZ BİRDE MALİYETİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM AKCİGER HASTASI YAKINIM OLDUGU İÇİN BU ARAŞTIRMAYI YAPIYORUM

Arkadaşlar merhaba, ben Türkiye’deki adresle iletişime geçtim, babamın raporlarını gönderdim, bir kaç gün içinde haber gelmesi gerekiyor. Fiyatlar erken evre için 68 bin euro, ileri evre için 100bin euroya kadar çıkıyormuş. Bunun hiçbir kısmını sigorta karşılamıyor. İstanbul’daki merkezin telefon numarası: 0216/478/21/71. Herkese çok geçmiş olsun.

bu aşı türkiyedede uygulanabilir ancak insanların gözlerini para bürüdüğü için buna izin vermiyolar nedenide eğer bu aşı türkiyede uygulanırsa kemoterapi ilacından para kazanamıcaklar acı çekmeleri ölmeleri kimin umrunda sadece parayı düşünüyolar ve bu aşının benzeri türkiyede gizliden uygulanııyor herkeze de sölemiyolar yerini para karşılığnda bu aşıyı yapıyolar anlıcağınızz paranız varsa yaşarsınız eğer yoksa ölüme terkedilirsiniz allah bütün hastalara acil şifalar versin…

arkadaşları umutlarınızı kırmak istemıyorum ama aydından giden ferhat hayatını kayıbeti tedevinin maliyet 15binliraymış ve tükiyede yapılıyomuş doktorumuza sorduk istabulu ünuverstesinde allahı herkese şifa verisin 

bız ıkı yıldır ugrasıyoruz bu hastalıla cozum olsun olmasın bır ıhtımal denemek ısterım.nasıl ulasırız bılgısı olan varmı.aydından gıden ferhat 4hafta sonra olmus yanı zaten yolun sonuna gelmıs yapılcak bıse kalmamıs dıe dusunuyorum.aynı tedavımıymıs ıst.olan.

duygu hn.tedavıye basladınızmı pekı gelısmelerden haberdar edersenız…..bı umıt varsa ıyı geldıyse bızlerde yaptırmak ıstıyoruz

kızım 3 yaşında 9 aydır nöroblastom tedavisi gördü. 3 ay önce ameliyat oldu. tekrarlamış görünüyor. şimdi bu tedaviyi denemek istiyoruz. Acaba nöroblastomada etkili midir?

Medical Center Colognein Istanbul Dr.Faruk Ayanoğlu Cad. Tunaman Sok. No: 13/4 34726 Fenerbahçe-İstanbul  
Tel.: +90 216 478 21 71 Faks: +90 216 478 21 72 Email:   agenc@edta.com.tr  

ben almanyada yasiyorum ve yakinbi arkadasim türkiyeden kanser hastasi ve türkiyede irtibat telefon numarasini  ve eger türkiyede bu kilinige bahli bir tedavi veren kilinik varsa numarasini verirseniz cok sevinirim ve bu tedavi tam olarak ne kadara maal olur ve o hastanin almanyaya gelmesi icin ne gereklidir yada türkiyede tedavi olma imkani varmidir ilginiz icin simdiden tesekürler

BENİM SORUNUM ŞU KIZIM 2 YILDIR MEME KANSERİ KEMİK METEHASSIZI TEŞHİSİ KONDU KEMETORAPİ VE İŞIN TEDAVİSİ ALDIK ŞİMDİ İSE DÜŞÜK DOZDA KEMETORAPİ ALDIK AMA 4 AYDIRDA YÜRÜYOMUYORUZ BANA NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ TŞK EDERİM

slm arkadaslar benim babam akçiğer kanseri simdi beynine sıcramıs almayada aşı var diyorlar ama hiç duymadım kurtulan olmusmu turkeyede muhanesi varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

merhaba doktor abiler benim istediğim sizden bana verilmiş bu ilacın ismi acilen bir tanıdığm arkadaş suryede yaşiyor ve kansere yakalandı doktorlar demişler az ömrün kalmış ama bu iğne yi turkiyede var işte (Bn sillzax)bu iğne varmı fıyatı ne kadar beni şu e mail imle bildirin sikri_@hotmail.com

Annem karaciğer kanseri.Cerrahpaşa hastanesinde ameliyata aldılar.Ameliyatta sadece safra kesesini aldılar.Karaciğer üzerinde ve bağlantı damarlarında ileri derecede kanser tümörleri olduğu için kanserli bölgeye dokunmadan kapattılar.Yani ameliyat başarılı geçmedi.Şimdi annemi eve çıkardılar.4tane ilaç verip eve gönderdiler.Şimdi acılar içinde kıvranıyor.Ne olur yardım edin.bu kanser iğnesinden annemede yapılsın.Elimide ne kadar varsa vermeye hazırım yeter ki annem iyi olsun Ben annemsiz yaşayamam.Hayatta tek varlığım annem ne olur yardım edin size yalvarıyorum,O ölürse ben de ölürüm.Çünkü annem ölürse yaşamamın bir anlamı yok

Ben iki yildir yumurtalik kanseriyim, ameliyyat oldum, 12 kemoterapi aldim, iyiyim, sadece almaniyaya getmek istiyorum arashdirmaq ucun yardimci olun lutfen

Arkadaşlar almanyadaki tedavi hem pahalı ve hem de tedavi süresince almanyada kalmak veya gidip gelmek kolay değildir.
Ancak bu aşıların İstanbul temsilcisi şirket aynı zamanda Anvirzel’in de temsilcisidir. Bu Dr. Ziya Özelin bulduğu ve patentini ABD firmasına sattığı aşıdır. Uzun zamandır ABD de araştırmaları sürüyordu.Nihayet faz 1 onayı almış ve üretimi yapılmakta. Bu aşıyı denemek için şirket ile görüşmenizi tavsiye ederim.
emaili sertan @ sinerge. com.tr Tel:0216.4782171
Rabbim bütün hastalara acil şifalar versin.

Merhabalar,

Şuan sağlığımızda bir problem yok,çok şükür.
Ama ailemde babaannemi ve dedemi kanserden kaybettim.
Belki ulaşma yolu bulamıyorsunuzdur diye bir ümit sizlere yardımcı olmak istedim.

Maili aynen paylaşıyorum;
(AŞAĞIDAN YUKARI OKUMANIZI RİCA EDİYORUM)
Tüm hastalarımız dualarımda,Allah hayırlısınlaşifa versin hepinize)

Ece hanim ,

kendileri bu mail adresinden benimle irtibata gecsinler.

Ben sorularini cevaplarim.

Saygilarimla,

Nuray
Rezeption/Reception

Von: Ece sunar
Gesendet: Dienstag, 8. Januar 2013 11:07
An: Rezeption
Betreff: RE: tedavi

Nuray Hanım merhabalar,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Şunu belirtmeliyim ki,Ailecek şuan sağlıklarımız çok şükür iyi.
Geçmiş zamanda babaannemi ve dedemi kanserden kaybettim.
Benim amacım şuan bu rahatsızlığı taşıyan ve acil müdahale edilmesi gereken insanlara yok göstermek.
Sizden ricam bu durumda bu maile sizin isminizi vererek bu bilgileri atmalarını söylemem yeterli olacaktır sanırım.
İzniniz olursa elbet,Şimdiden teşekkürler,

Saygılarımla,

Gül Ece SUNAR

Date: Tue, 8 Jan 2013 08:22:47 +0100
Subject: tedavi
From: reception@medical-center-cologne.com

Das Bild wurde vom Absender entfernt.

Ece hanim merhabalar,

ilk önce gecmis olsun diyorum…

Hastaya ait raporlari bize göndermeniz gerekiyor.Faks , mail yada posta yolu ile gönderebilirsiniz.

Bunlar son iki veya üc kan tahlil sonuclari/ son iki veya üc scan (PET/Mr sonuclari)/ tan veya ön tani (teshis)olabilir.

Doktorumuz bunlari inceledikten sonra sizinle irtibata gececektir.Türk doktorumuz mevcuttur.

Size tedavi ve süreci hakkinda bilgi verecektir.

Lütfen sizinle irtibata gecebilmemiz icin irtibat bilgilerinizide ekleyin…

Saygilarimla,

Nuray

Mit freundlichen Grüßen/Kind regards
Rezeption/Reception
Medical Center Cologne
PD Dr.med Robert Gorter

merhabalar…. benim annem karaciğer kanseri ve ilerlemiş durumda bu durumda ne yapacagımı bılmıyor ve cok caresiz kaldık …2 kez biyopsi yapıldı ve ıkıncısının sonucunu beklıyoruz acaba bir kurtulma sanşı var mı diye .. bu konuda yardımcı olurmusunuz

Benim esimin beyin tumoru medullablastom var .2ameliyat 2 kt 2rt ve 1gamma knefe yapildi fakat su an tumor tekrar buyudu napcamizi bilmiyoruz elimizde tedavi secenegi kalmadi ameliyatda cok riskli diyor doktorlar cunku beyin sapina bulasmis tumor bana yardim edin lutfen bu kahnser asisi ni birazdaha acarmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.