Kovboylar ve Uzaylılar Filmi,Fragmanı

Yönetmen : Jon Favreau

Senaryo : Roberto Orci, Alex Kurtzman

Oyuncular : Daniel Craig, Abigail Spencer, Buck Taylor, Matthew Taylor, Cooper Taylor

Orijinal Adı : Cowboys & Aliens

Yapımcı Firma : Universal Pictures

Yapım Yılı : 2010 (ABD)

Orijinal Dili : İngilizce

Filmin Süresi : 118 dakika

Vizyon Tarihi : 16.09.2011

Filmin Konusu : Yıllardan 1873, yer Arizona. Geçmişini hiç hatırlamayan bir yabancı (Craig) kendisini Absolution isimli çöl kasabasında bulur. Geçmişine dair tek ipucu, bileğindeki gizemli bir kelepçedir. Kısa süre içerisinde kasabalıların yabancıları hoş karşılamadığını ve kasaba sokaklarında, demir yumruklu Albay Dolarhyde’ın (Ford) emri olmadan kimsenin hareket etmediğini keşfeder.

Fakat ıssız Absolution, gökyüzünden gelen istilacılar tarafından saldırıya uğradığında daha önce hiç bilmediği bir korkuyu yaşayacaktır. Nefes kesen bir hızla gökyüzünden gürültü ve kör edici ışıklarla gelen bu canavarlar, kasabayı allak bulak ederler. Absolution halkının reddettikleri yabancı, artık kurtuluşları için tek umutlarıdır?

Gelelim şimdi filmin yorumuna,

izledinizmi bilmem ama benim izleme şansım oldu diyebilirim,diyebilirim çünkü nedense sonuna kadar izlerken oldukça sıkıldığınız bir film çıkıyor ortaya.Uzaylı kavramını bir türlü oturtamamış film şirketleri senaristler bu filmdede oldukça tuhaf farklı bir uzay uygarlığıyla karşımıza çıkıyorlar.Zaten şu ana kadar izlemiş olduğumuz filmlerin çoğunda nedense bu tarz filmleri kurgulayanlar uzaylı kimliğini tam oturtamamış farklı arayışlar içindeler ki buna en yakın örneklerden biri ‘Yukardaki Tehlike’ filmi olabilir.Film oldukça Sıradan ne oldukları belli olmayan,yani biyonik mekanik arası bi uygarlığın insanları yakalaması ve dünyayı bi enerji kaynağı olarak görmelerini konu alıyordu.Netice de gizemli bi havayla başlayan ve aksiyonu bence çokta doyurucu olmayan bu filmi izlediyseniz sizlerde lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın…

filmin fragmanı

 

 

 

Kovboylar ve Uzaylılar byila

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.