Kredi Dosya Masrafı İadesi Dilekçesi İndir, Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Yıllardır vaandaşımız bankalardan aldıkları kredilere onlarca faiz ödemesi yetmiyormuş gibi bir de dosya masrafı adı altında yüzlerce lira para kaybetti. Sonunda yargı olaya el koydu ve dosya masrafı adı altında vatandaştan alınan dosya masraflarının iade edilmesine karar verildi. Bu hükümle vatandaşlarımız son 10 yılda kullandıkları kredilerin masraflarını gerekli merciilere başvurarak geri alabilecekler.

Hükümet Tüketici Kanun Taslağı’yla bankaların aldığı masrafların kaldırılması için düğmeye basmıştı. Taslak kredi kartı aidatı, hesap işletim ve dosya ücreti gibi 31 farklı kategoride alınan ücretlerin kaldırılmasını öngörüyor. Yargıtay da zaten kredi kullanılırken vatandaştan alınan dosya masrafının haksız olduğuna karar vermiş, 10 yıl geriye dönük ödenmesine hükmetmişti.

1. BANKAYA VERİLEN DİLEKÇEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
2. İLÇE HAKEM HEYETİNE VERİLMESİ GEREKEN DİLEKÇE

Yukarıdaki dilekçeleri doldurarak ilgili makamlara göndermeniz ve takip etmeniz gerekmektedir.

One thought on “Kredi Dosya Masrafı İadesi Dilekçesi İndir, Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

  1. ben de konuyu yakınlarımdan duydum ve işi bilen hiç masraf almadan konuyu takip eden bir avukata devrettim konuyu. 5 ay içinde 8 farklı bankadan çekilen kredilerim için ödediğim dosya masraflarımın iadesini sağladı. karşılığında benden de hiç para almadı. o avukatlık ücretini davaları kazanınca bankalardan alıyormuş. kesinlikle tavsiye ederim avukat hasan önen 055320402xx, av.hasanonxx@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.