Kültür-Sanat (Rıchard 3)

III. Richard biletleri satışta!

Kevin Spacey’nin başrolünü üstlendiği III. Richard gösterilerinin biletleri 11 Eylül Pazar günü satışa çıkıyor.

İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Vodafone Red sponsorluğunda gerçekleştireceği III. Richard, 5 Ekim Çarşamba, 6 Ekim Perşembe, 7 Ekim Cuma, 8 Ekim Cumartesi ve 9 Ekim Pazar akşamları saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahnelenecek. The Bridge Project kapsamında hayata geçirilen, Sam Mendes’in yönetmenliğini ve dünyaca ünlü oyuncu Kevin Spacey’nin başrolünü üstlendiği III. Richard gösterilerinin biletleri 11 Eylül Pazar günü satışa çıkıyor.

III. Richard Biletleri Nerede, Ne Kadar

İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) ve İstanbul Şehir Tiyatroları ortaklığında,

Vodafone Red sponsorluğunda gerçekleştirilecek III. Richard’ın biletleri

11 Eylül Pazar gününden itibaren:

• Biletix satış noktaları,

• www.biletix.com,

• Biletix çağrı merkezi (0216) 556 98 00 ve

• İKSV’den (Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Cad. No:5 Şişhane adresindeki gişe haftanın altı günü 10.00–18.00 saatleri arasında açık; 11 Eylül haricindeki pazar günleri ise kapalı olacaktır) satın alınabilir.

III. Richard için farklı kategorilerdeki biletleri, 400 TL, 350 TL, 300 TL, 200 TL, 100 TL ve 40 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilecek. 5 Ekim Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek ilk gösterimin biletleri, kategori ayrımı olmadan 400 TL üzerinden temin edilebilecek. Öğrenci bileti ise sadece İKSV’den, kimlik ibraz ederek alınabilecek.

Biletlerinde %25’e varan özel indirimlerden yararlanabilecek Lale üyeleri için ön satış dönemi Siyah ve Beyaz kart sahipleri için 5-6 Eylül, Kırmızı ve Sarı kart sahipleri içinse 7, 8 ve 9 Eylül. Vodafone Red üyeleriyse 10 Eylül Cumartesi günü, Biletix üzerinden %20 indirim ile öncelikli bilet alımı gerçekleştirebilecekler.

III. Richard, İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın yanı sıra Atina & Epidaurus Festivali, Centro Niemeyer İspanya, Hong Kong Sanat Festivali, Kay&Mc Lean Productions, ve Singapur Repertuar Tiyatrosu partnerliğinde gerçekleştiriliyor. Üç yıl boyunca uluslararası seyirciyle buluşacak büyük ölçekli, klasik tiyatro oyunları üretmek amacıyla Old Vic, BAM ve Neal Street’in ortak yapımı olarak hayata geçirilen The Bridge Project’in sponsorluğunu Bank of America Merrill Lynch üstleniyor.

Londra’nın köklü tiyatrolarından Old Vic, Brooklyn Müzik Akademisi (BAM) ve Neal Street’in ortak yapımı olan III. Richard’ın yönetmenliğini Oscar ödüllü İngiliz yönetmen Sam Mendes üstleniyor. Kevin Spacey ve Broadway’de birçok oyunda sahne alan, bol ödüllü Amerikalı oyuncu Maureen Anderman’ın yanı sıra Haydn Gwynne, Chuk Iwuji, Gemma Jones ve Chandler Williams gibi birçok tanınmış İngiliz ve Amerikalı oyuncunun yer aldığı III. Richard, dünya prömiyerini 29 Haziran’da Londra’da yaptı ve büyük ses getirdi.

İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ VE KEVIN SPACEY VAKFI’NDAN

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

İstanbul Tiyatro Festivali ve Kevin Spacey Vakfı, III. Richard gösterilerine ek olarak, İstanbul’da bir dizi atölye çalışması da gerçekleştirecek. Atölye çalışmalarının önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanıyor.

III. Richard’ın başrol oyuncusu Kevin Spacey, 9 Ekim Pazar günü, 14.00 ile 17.00 saatleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 18-30 yaşları arasındaki genç profesyonel oyuncularla ve/veya oyunculuk eğitimi almış ve bu alanda deneyim sahibi gençlerle bir atölye çalışması yapacak. III. Richard oyunundan esinlenilerek “Richard’s Rampage” (Richard’ın Çılgınlığı ) adı verilen atölye çalışmasına katılmak isteyenlerin, CV’lerini (İngilizce hazırlanmış ve resimli olarak) en geç 12 Eylül Pazartesi tarihine kadar İstanbul Tiyatro Festivali’ne e-mail yoluyla göndermeleri gerekiyor. (tiyatro.stajyer@iksv.org)

İstanbul Tiyatro Festivali tarafından toplanacak başvurular, Kevin Spacey Vakfı’na iletilecek ve değerlendirmeler Kevin Spacey Vakfı tarafından yapılacak. Programa davet edilmesi düşünülen genç oyuncular doğrudan Kevin Spacey Vakfı tarafından, en geç 26 Eylül tarihinde bilgilendirilecek ve kendilerinden bir dakikalık kısa bir video kaydı istenecek. Bu prosedürü takiben, sonuçlar 30 Eylül’de yazılı olarak ve yine Kevin Spacey Vakfı tarafından katılımcılara iletilecek.

Kevin Spacey Vakfı, 15-18 yaş arasındaki 30 oyuncu adayını ise 7 Ekim Cuma günü yapılacak başka bir atölyede ağırlayacak. Her iki atölye çalışmasında yer alacak genç oyuncular, 7 Ekim Cuma akşamı saat 20.30’da başlayacak gösteriye Kevin Spacey

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.