Liquipel Nedir? Liquipel Teknolojisi Ne Demektir?

Cep telefonu piyasası her geçen gün dahada kızışıyor. Bundan 10 yıl önce sektörün tartışmasız lider firması Nokia iken, bugün liderlik savaşı iki farklı firma, Samsung ile Apple arasında geçiyor. Her iki firmada yeni ürettikleri ürün ve teknolojileri ile öne geçmeye çalışıyorlar. Şuanda tartıştıkları konu ise ürettikleri cep telefonlarının su geçirip geçirmedikleri.

Teknoloji dünyasındaki spekülasyonlara göre, Samsung ve Apple, piyasaya sürecekleri yeni akıllı telefonlarında Liquipel, yani “su geçirmezlik” teknolojisi bulunduracak.

 

Today’s iPhone sitesinin iddiasına göre, Galaxy S III ve iPhone 5, suya yüzde 100 dirençli olacak. Siteye bu konu hakkında bilgi veren kaynak, “Hem Galaxy S III hemde iPhone 5 liquipel teknolojisine sahip olacak. Her iki şirket de bu ürünleri için garanti şartlarını yeniden düzenleyecek” dedi.

 

BUHAR HALİNDE UYGULANIYOR

Site, liquipel teknolojisi hakkında bilgi veren kaynağın, geçmişte kendilerine iPhone 4 ve iPhone4S’in piyasaya sürülme tarihlerini kesin olarak ilettiğine dikkat çekti. Bu kişinin, İngiltere’deki büyük bağımsız telefon perakendecilerinden birinde çalıştığı ifade edildi.

 

Liquipel teknolojisi, cep telefonunu su geçirmez hale getirmek için yüzeyinin özel bir maddeyle kaplanması anlamına geliyor. Bu teknoloji kapsamında, kaplama, su geçirmeme özelliği kazandıran madde buhar halindeyken yapılıyor. Bu şekilde, madde hem cep telefonunun dışını, hem de içindeki parçalarını su geçirmeyecek şekilde kaplıyor.

One thought on “Liquipel Nedir? Liquipel Teknolojisi Ne Demektir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.