Kategoriler
GÜNCEL TEKNOLOJİ

Rumara Nedir? Cepte Rurama Dönemi Ne Demektir? Rumara Özelliği Nasıl Kullanılır, Nasıl Yararlanılır?

Ülkemizde rekaber halindeki üç operatör firması var olan müşterilerini kaybetmemek ve yenilerini kazanmak için karşımıza sürekli yeniliklerle çıkıyorlar. Bunlardan Turkcell’in son kampanyası çok hoşumuza gidecek gibi. Bu kampanyanın adı “RUMARA”! Rumara ile artık cep telefonu numaramız gözükmeden aramalar yapabilir hale geliyoruz. Tabiki bunun bazı avantajları olduğu gibi bazı dejavantajları da var. İşte rumaranın detayları;

Turkcell, cep telefonu numarasını paylaşmak istemeyen aboneleri için cep numaralarından farklı 6 haneli “rumara” edinmelerini sağlayan servisini kullanıma sundu.

Yapılan açıklamada, cep telefonu numarasını paylaşmak istemeyen Turkcell’liler için “rumara” döneminin başladığı, abonelerin kendilerine özel rumaraları sayesinde cep telefonu numarası görünmeksizin arama yapabilecekleri ya da aranabilecekleri bildirildi.

Açıklamada, Turkcell’in, anonim kalmak isteyen ancak mobil iletişim hakkından da mahrum kalmak istemeyenler için “Türkiye’de bir ilk” olan “rumara” servisini kullanıma sunduğu, müşterilerin cep telefonu numaralarını paylaşmak istemedikleri herhangi bir durumda kendilerine özel tahsis edilen rumarayı kullanarak diğer Turkcell’lilerle anında görüşmeye başlayabilecekleri, rumara abonelerinin sadece başka rumara aboneleri değil tüm Turkcell’liler tarafından aranabilecekleri kaydedildi.

Rumaranın, gazete ya da internette ilan yayınlarken, internette gezinirken ya da içinde bulunulan sosyal ortam gereği cep numarası vermek istemeyen Turkcell aboneleri için çok pratik bir çözüm sunduğu belirtilen açıklamada, rumara servisine üye olan Turkcell hat sahiplerinin orijinal cep numaralarından farklı 6 haneli bir rumara edinmeleri gerektiği, abonelerin rumaralarını istedikleri zaman kullanıma açıp kapayabilecekleri ifade edildi.

Turkcell aboneleri rumara servisine haftada 75 kuruşa üye olabilecekleri ve istedikleri zaman rumaralarını 1 lira karşılığında değiştirebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.