Kategoriler
GÜNCEL

Rusya İle Vize Kalktı. Vizesiz Gidilebilen Ülke Sayısı 58 Oldu

Türkiye son yıllarda birçok ülkeyle vizeyi kaldırmaya başladı. En son Rusya’nın eklenmesiyle vizesiz gidilebilecek ülke sayısı 58 ‘e çıktı.

Vizesiz gidilebilecek tüm ülkeleri bu yazımızdan  görebilirsiniz.

Rusya ile Türkiye arasındaki vize uygulaması kalktı. 30 günlük seyahatlerde vize uygulanmayacak.

Vize kalktı, 5 milyon Rus turist gelecek

TÜRKİYE ile Rusya arasında dün imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ve Rusya Federasyonu Vatandaşlarının Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma” ile iki ülke arasındaki vize uygulaması ortadan kalktı. İki ülke vatandaşları, 90 gün içinde 30 günü geçmeyen seyahatlerinde vize almadan giriş yapabilecek. 1 ayı geçen kalış sürelerinde ise Türk ve Rus vatandaşları, vize uygulamasına tabi olacak. Türk vatandaşlarının vize almadan gidebilecekleri ülke ve bölge sayısı da Rusya’yla 58’e yükselmiş oldu.

Türkiye-Rusya arasında vizelerin kaldırılması tuzim sektörüne olumlu yansıyacak. Geçen yıl Türkiye’ye 2.6 milyon Rus turist gelirken, 2010’da bu rakamın 3.5 milyon kişiye çıkması bekleniyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, Türkiye ile Rusya arasında vizesiz dolaşımı öngören anlaşmanın imzalanmasıyla 3 yıl içinde Rusya’dan gelecek turist sayısının 5 milyona yükseleceğini söyledi.

TÜRKİYE VİZEYE 20 $ ALIYORDU

TÜRKİYE Rus vatandaşlardan vize için 20 dolar ücret alıyordu. Rusya Federasyonu ise Türklerden 15 günlük vize için 70 dolar ücret talep ediyordu.
kaynak: gazetevatan.com

“Rusya İle Vize Kalktı. Vizesiz Gidilebilen Ülke Sayısı 58 Oldu” için 11 yanıt

Rusyaya gitmek için vize gereklimi ne zaman kalkacak beni aydınlatırsanız memnun olurum. Beyaz Rusyada vize istiyormu?

selam inanın çok makbule geçti bu vize olayının kalkması ve benim rusya ile ilişkilerimden dolayı artık sanırım rusyaya rahatca dolaşıma gidebileceğim çünkü bu vize den dolayı dolaşım hakkımın olmadığını biliyordum vize alamıyorduk zorlanıyorduk ama inşallah sorunlar kalkmıştır tşk edrm şimdiden

arkadaslar yok oyle bırsey bende sasırıyorum nasıl oluyor dıye hala vıze uygulaması var ve sanırm yıl sonuna kadar bu ıs devam eder

cumhurbaşkanı diyo vize kalktı başbakan diyo vize kalktı anladık 30 günlük kalma hakkımız var uçak şirketleri hala istiyo başbakanlık cumhurbaşkanlık karar almış hava yolları hala istiyo bu ne yaaa..

arkadaşlar daha 17 nisana kadar bekleyin 18 nisanda yollar acılıyo herkesin yolu acık olsun

ben bulgaristandan evliyim ve madi durumalrdan gidemiyorum bulgaristandan bir an önce vize kalakr uamrım en kısa zamanda bizde edirneli olrak evro gireriz umarım bir an önce çok dua ediyorum vize kalkmasına

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.