Kategoriler
TEKNOLOJİ

Samsung Ultra Touch S8300 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Artık ceptelefonu markaları dokunmatik modeller üzerinde çalışmalarını daha da arttırdı.Piyasada birbirinden güzel dokunmtik teleon mevcut işte yeni bir telefon daha Samsung Ultra Touch S8300. Daha önce, çeşitli dokunmatik ekranlar arasındaki büyük farklılıkları sorgulamıştık ancak bu konuda sürekli olumlu gelişmeler yaşandığı da bir gerçek. Dokunmatik ekranlı yeni nesil cep telefonları sürekli gelişiyorlar ve daha kolay kullanım özellikleri sunuyorlar. Dokunmatik ekranlar moda bir yaklaşım olarak görülmekle beraber kullanıcıların tümünün sadece dokunmatik ekrana dayalı bir kullanıma sıcak bakmadıkları görülüyor. Telefonlarda genel bir tuş takımı olmasını isteyenler de bu kullanıcı kesimi. Bu kullanıcılar tamamen dokunmatik ekran aracılığıyla kullanılan bir cep telefonuna geçme konusunda tereddüt yaşıyorlar. Samsung Ultra Touch cep telefonu işte bu kullanıcılara bir çözüm getiriyor. Normal nümerik tuş takımı ile dokunmatik ekran özelliğini bir arada sunan cihaz kullanıcılara diledikleri yöntemi kullanma seçeneği sağlıyor. Bu ikili kombinasyonun uygulama da ne kadar kullanışlı olduğunu takip eden www.uzmanportal.com Samsung Ultra Touch S8300 ‘ı sizler için inceledi.

Cihazın ürün paketi kompakt ve telefonun başlıca özelliklerini gösteren yapısıyla Samsung’un alıştığımız tarzını sergiliyor. Ürün paketi açıldığında üst kısımda Samsung Ultra Touch (cihaz Samsung Ultra Touch ve Samsung S8300 olarak adlandırılıyor) cep telefonunun kendisi ve alt bölmede de beraberinde gelen aksesuarlar bulunuyor. Telefonun ürün kutusunda bir batarya şarj cihazı, bir kulaklık, adaptörü eşliğinde 1GB kapasiteli bir hafıza kartı, bir veri aktarma kablosu, kullanım talimatları ve bir yazılım CD’si yer alıyor. Samsung Ultra Touch cep telefonu kompakt olduğu kadar biraz hantal bir yapıya da sahip; cihaz dokunmatik ekranlı bir telefon için makul derecede kompakt fakat aynı zamanda sürgülü kapaklı bir model için de oldukça hantal bir yapı sergiliyor. Telefonun gövdesi gri/siyah üzerine kırmızı hatlarla süslenmiş. Parlak alüminyum çizgiyle çevrili ekran telefonun diğer kısımlarının aksine çizilmeye karşı oldukça hassas. Telefonun bıraktığı ilk izlenim iyi olmakla beraber açıkçası umduğumdan biraz daha ufak kaldığını gördüm.

Samsung Ultra Touch modelinin benzersiz özelliği iki farklı kullanım yöntemi sunması. Bu telefonda dokunmatik ekranı ve nümerik tuşları aynı anda kullanabiliyorsunuz. Düşünce çok güzel; böylece dokunmatik ekranlara henüz tam alışamamış olan kullanıcıların telefonu kullanma konusunda bir alternatifleri oluyor.

Esasında, her işlem dokunmatik ekran aracılığıyla yapılabildiğinden dolayı genel tuşlar gereksiz. Bu tuşlar sadece telefon numarası tuşlarken veya mesaj yazarken ekstra bir seçenek sunuyor. Deneyimlerimize dayanarak, alışkanlıklar nedeniyle telefonu kullanmaya bu tuşlardan başlayacağınızı söyleyebilirim ancak çok geçmeden dokunmatik ekranı kullanmaya doğru bir geçiş yaşanacaktır.

Sadece buna alışmak biraz zaman alıyor ve bir kez buna geçtikten sonra da gerçekten çok iyi çalıştığını görüyorsunuz. Kısa zaman içinde, tuşları kullanmasanız da sürekli telefonu açar hale geliyorsunuz. Şahsen tuşları kullanırken telefonun ele oturuşu pek hoşuma gitmedi. Daha önce de sözünü ettiğimiz gibi telefon sürgülü kapaklı bir model için biraz büyük ölçülerde. Tek elinizi kullanarak mesaj yazdığınız zaman bunu hemen fark ediyorsunuz; boşluk tuşu alt kısımda konumlandırılmış olduğundan bu tuşu kullanırken ağırlık merkezi telefonun üst kısmına doğru kayıyor.

Ayrıca, her türlü ayar değişikliğini de dokunmatik ekran aracılığıyla onaylamanız gerekiyor çünkü ekranın alt kısmında çağrı cevaplama ve sonlandırma tuşlarının haricinde herhangi bir tuşa yer verilmemiş. Ancak bu yapı mesaj göndermek için dokunmatik ekranı tercih etmediğiniz durumlarda her halükarda bir alternatif sağlıyor. Ben kullanıcıların eninde sonunda dokunmatik ekranda karar kılacaklarını düşünüyorum. Bu da, telefonun, nümerik tuşlar nedeniyle gereksiz yere ağır ve hantal olmasına neden oluyor.

GENEL 3G Bant HSDPA 900 / 2100
2G Bant GSM 850/900/1800/1900
Duyurulma 2009, 1. Çeyrek
Çıkış Tarihi Piyasada

BOYUT Telefon Tipi Kayan Kapak
Ağırlık Belirtilmemiş
Telefon Boyutu 110 x 51.5 x 12.7 mm

GÖRÜNTÜ Ekran Ölçüleri 240 x 400 piksel, 2.8 inç
Renk Derinliği 16M
Ekran Tipi OLED Dokunmatik
Otomatik Konumlama
Proximity sensor
Çizilmez yüzey

ZİL SESİ Titreşim Var
Melodi Tipi Polifonik, MP3, WAV

ÖZELLİKLER Bas-Konuş Yok
WAP Var
İşletim Sistemi
Mesajlaşma SMS, MMS, E-Posta
Oyun Var
Kamera 8 MP, 3264×2448 piksel, otofokus, video (WVGA 30 fps), flaş, ikinci videocall kamera
Renk Seçenekleri Siyah
HTML Tarayıcı Var
Java MIDP 2.0
PIM Yok

HAFIZA Hafıza Kartı microSD (TransFlash), maks. 16 GB
Dahili Bellek 80 MB Paylaşımlı Hafıza

VERİ TRANSFERİ GPRS Var
HSCSD Var
EDGE Var
3G Var
WLAN Yok
USB Var
Kızılötesi Yok
Bluetooth Var
Pop Yok

MULTİMEDYA MP3 Çalar Var
FM Radyo Var

PİL Pil Tipi Standart Pil, Li-Ion 880 mAh
Bekleme Süresi Maksimum 350 saat
Konuşma Süresi Maksimum 4 saat

EK ÖZELLİKLER GPS Var
Ses Kaydı Var
Adres Defteri Var
Alarm Var
Ajanda Var
Sesli Arama Var
Eller Serbest Var
Saat Var
T9 Var

“Samsung Ultra Touch S8300 Teknik Özellikleri ve Fiyatı” için 1 yanıt

merhaba ben elvan ben dokomatik cep telefon almak istiyorum ama çok şık telefon izüstiyorum ve hem simli ipullu istiyorum çok şık olsun radyo kamera kulalık istiyorum sana ev numarayı vereyim 6152719 ve cep telefonu veriyorum 05066199739 benim numaram beni arasın ya da bana mesaj çekersin bende sana çekerim ben açık lise dışarda 80 kredi kaldı benim yaşım 25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.