Kategoriler
OYUN

Starcraft 2 Sonunda Geldi! Starcraft II (Wings of Liberty) Hakkında Herşey

starcraft-resimleri
Hayranlarının yılardır bekledikleri Starcraft oyunun devamı niteliğinde olacak olan Starcraft2 Sonunda piyasaya çıktı. Serinin bu sürümü öncekini hiç aratmayacağa benziyor. Türlere ek özellikler ve karakterler eklenerek güçler dengesi korunmuş. Görsel olarak 3d görünüm oynayıcılara ayrı bir zevk veriyor. Starcraft 2, ilk oyunda olduğu gibi yeniden üç oynanabilir ırkla karşımıza çıkacak. Yapımda birçok eski karakterle tekrar karşılaşacağız. Zeratul, Artanis, Sarah Kerrigan ve Jim Raynor bunlardan birkaçı. Yeniden Char, Mar Sara ve Braxis gibi yerleri göreceğiz. Yeni bir gezegen olan Bel’shir de oyunda bulunacak. Ayrıca hikayede Protoss ve Zerg’lerin yaratılışından sorumlu olan Xel’Naga adında yeni bir ırk da rol alacak.
starcraft-pictures
SC2, hikaye olarak Starcraft: Brood War’dan 4 yıl sonrasını konu alıyor. Brood War’ın sonunda, Kerrigan ve beraberindeki Zerg kuvvetleri, galaksinin Koprulu Sektörü’ndeki üstün kuvvet haline dönüşmüş, Terran’ları yenmiş ve Protoss’ların evi olan Aiur gezegenini işgal etmişti. 4 yıl sonra ise Kerrigan’dan hiçbir haber yok ve büyük bir saldırı bekleniyor. Jim Raynor ise “Paralı asker” rütbesine düşürülmüş ve Xel’Naga kalıntılarıyla ilgilenen “Moebius Foundation”la iş yapmaya başlamış. Protoss’lar ise, Aiur’un işgalinden ve Raszagal’ın ölümünden sonra, Dark Templar’ların evi olan Shakuras’a çekilmiş durumda.

Devam yapımı ilk oyundan farklı olarak, multiplayer’a daha çok odaklanacak. Gelişmiş bir Battle.net, yeni ve rekabetçi bir “Ladder” sistemi, “Rank” sistemiyle aynı Rank’taki oyuncuların birbirleriyle oynayabilmesi gibi özellikler, Blizzard’ın bu sefer multiplayer moduna verdiği önemi gösteriyor. Ayrıca “Replay” özelliği de geliştirilerek, oyuncuların maçları kaydedip tekrar izlemelerine olanak verecek.

Starcraft 2 Sinamatik Karşınızda:

Oyunun açıklanan yeni özellikleri:

  • Hızlı, vurucu ve mükemmel dengeli gerçek zamanlı çok oyunculu oynanabilirlik ilk oyunun heyecanını yakalıyor ve geliştiriyor.
  • Tamamen yenilenmiş üç yeni ırk: Protoss, Terran, and Zerg
  • Her ırk için yeni birimler ve yeni oyun dinamikleri
  • Hikaye modlu tek oyunculu senaryo
  • Yeni üç boyutlu grafik motoru sayesinde çok sayıda ordu ve birimle bile yüksek performans.
  • Yenilenmiş çok oyuncu desteği ile daha rekabetçi yeni özellikler ve battle.net üzerinden desteklenen yeni rakip bulma arayüzü.
  • Yeni harita ve tek oyunculu senaryo araçları sayesinde oyuncular için özgürce yeni oyun deneyimi yaratma imkanları.

Starcraft Sistem Gereksinimleri:
Minumum Gereksinim
GFX: GeForce 7/8 Series or Radeon 1000/2000 with 256 MB RAM
CPU: Pentium 4
RAM: 1 GB
Internet: ADSL 1 Mbit

İdeal Gereksinim
GFX: GeForce 8000 or Radeon 2000 series with 512 MB RAM
CPU: Core 2 Duo or Athlon X2.
RAM: 2 GB
Internet: ADSL 3 Mbit

En İyi Perfoemans için
GFX: Geforce 9000er or Radeon 3000er Series
CPU: Core 2 Duo 3 GHz or Athlon X2
RAM: 2GB with DualChannel mode

Oyunun Sinematiklerini http://www.starcraft2.com/movies.xml adresinden indirebilirsiniz.

“Starcraft 2 Sonunda Geldi! Starcraft II (Wings of Liberty) Hakkında Herşey” için 7 yanıt

ben bu oyun çıktığında hiçde zevk alamayacağımı düşünüyorum neden biliyormusunuz arkadaşlar çünki bilzard bu oyunu çıkardığında ben yaşlanmış gençliğim taaaa eskilerde kalmış ve beynim bilgisayar oyunlarından zevk alamaz hale gelmiş olacak hiç yakıştıramadım billazard hiç yazıklar olsun haberi yayın dünyaya millet kıvransın sonra haydiiiiiii yıllarca bekle allah bekle……

arkadaşa katılıyorum,,,, ben bu oyunu oynadığımda çocuktum hala çıkacakkk!!! çıkmasada olur bi önemi kalmadı artıkkk…

oyun çıktı arkadaşlar 27 temmuzda piyasaya sürüldü. fiyarın 140 tl civarında
oyun paketinde ana kullanıcnın dışında 2 adette davetiye var. 1 davetiye ile max. 7 saat oyun oynana biliyor.
oyun gerçekten beklenen zamana değmiş gibi gözüküyor. fakat pc nizin istenilen öğnerilen gereksinimleri içermesi önemli.

İlk bilgisayarımı aldığımda aldığım ilk oyundu starcraft.Ve hastası olmuştum.Ama aradan 12 sene geçiyor ve starcraft 2 piyasaya sürülüyor.Binbir reklam ve çıktığı ilk gün gidip tonla para verip alıyorum eve gelip kuruyorum ve ne görüyorum.İlk oyundan hiçbir farkı olmayan devam oyunu.Piyadelerden tutun uçaklara tanka topa tüfeğine kadar.Ufak tefek incir çekirdeğini doldurmicak bi iki değişiklik sadece.En ince ayrıntısına kadar aynı.Asker üretme limiti bile aynı 200 diye bi rakam var ona kitlenmiş duruyoruz, topladığın mineral gas bi süreden sonra upgradeden başka bi işe yaramıyor.Sınırlı sayıda ünite ile oyuna devam.Komedi resmen.12 sene önceki pc’ler göz önüne alındığında 200 limiti makuldu ancak şuan saçmalıktan öteye gitmiyor..Allahaşkına bu oyundaki yenilik nedir.130 tl yi verdiğime bin pişman oldum.Eskisi ile yenisi arasında bir virgül kadar fark yok.Aynı oyunun görüntü ayarları ile oynamışlar bide battlenet özelliği ön planda başka ne var oyunda????Sadece reklamla piyasaya sürüldü.Allayıp pullayıp 12 sene öncesinin oyununu aynen çaktılar.130 tl verip bu oyunu almakla gidip 10 lira verip eski starcraftı almak arasındaki fark ne?Bilseydim bütün bunları hiç bu kadar sinirlenmez paramda cebimde kalır eskisini oynamaya devam eder hiç bi kaybımda olmazı.

5 para etmez oyun yorumda oyun hakkında kötü konuşanlara KATILIYORUM hiç bir degişiklik yok bekledigime hiç deymedi dogrusu 2 grafik eklemişler dandik uyduruk bi oyun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.