Tablet Bilgisayarlar ve Hayatımıza Getirdiği Kolaylıklar

Zamana ve teknolojiye ayak uydurmakta güçlük çeken insanoğlu birbiri ardına çıkan elektronik eşyalar arasında seçim yapmakta zorlanmaktadır bugün ele almak istediğimiz konu iPadler.

Bu konuya Apple iPad 9.7” 64GB Wifi ile başlamak istiyorum. İnternette dolaşma imkânı sunan Apple iPad , e-posta alma ve gönderme, video izleme, müzik dinleme, oyun oynama, elektronik kitap okuma ve daha pek çok niteliğe sahip bir mobil cihazdır. Apple iPad 700 gram ağırlığındaki gövdesi ile benzerlerine oranla daha hafif ve daha incedir.

Apple iPad tablette 12 adet yeni nesil Multi- Touch çok temaslı uygulamaya yer verilmiştir. App Store’da bulunan uygulamaların hepsini çalıştırabilmektedir. Hem yatay hem de dikey ekran konumunda çalışabilir. Apple iPadi çevirdiğiniz yönde kullanabilirsiniz.

Hayallerinin peşinden gitmek isteyenlerin tutkunu olduğu bu İPadler üzerinden kitaplar arası gezinmek, seçim yapmak ve okumak oldukça kolay. Kitap okumaya başladığınız zaman iPad gerçekten bir kitap halini alıyor. Elinizdekini bir ekran olduğunu unutuyorsunuz. iBooks Store iPad’i aldığınızda kurulu olarak gelmiyor size. Bu uygulamayı iPad’inizi aldığınızda kendiniz kuruyorsunuz. Okumayı seviyorsanız, birazcık kitaplara ilginiz varsa kendinizi bu harika cihaza kaptırıyorsunuz. Vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Apple’in yeni nesil sistemi ile çalışan Apple iPad tablet 10 saatlik pil ömrüne sahiptir. Wi-Fi bağlantı sayesinde internet erişimine olanak sağlar. Çevre dostu olan iPad tabletler geri dönüşümlü alüminyum malzeme ile civasız arseniksiz cam kullanılmıştır. Geniş ekran tasarımı klavyenin büyük bir ekranda kullanılmasını sağlıyor. Bu kullanım şekli e-posta alıp göndermeyi kolaylaştırıyor. İnternette dolaşma tarzınız tamamen değişecek. PC ya da dijital kameranızla çektiğiniz resimlerinizi iPad’e aktarabilir, bunları bir albüm haline getirebilirsiniz. Bir bilgisayarın yapacağı bütün işi bu küçük tabletle yapabilirsiniz.

Bir teknoloji harikası olan bu iPadler bir moda haline geldi. İnsanları büyük ilgisini çeken bu tabletler uzun süre teknoloji mağazalarının gözdesi olacak gibi. İnternet tutkunlarının, kitapseverlerin, müzik hastalarını vazgeçilmezi olmaya aday bu iPadler eşsiz tasarımlardır. Kullanılış kolaylığı ve sınırsız hizmet kalitesiyle herkesin hayatını kolaylaştıracaklardır. Küçük ve hafif oluşu taşınma kolaylığı sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilme nedenidir.

Bir zamanlar böyle bir aletin varlığından söz etseler güler geçerdik sanırım. Ama artık teknolojinin sınır tanımadığını biliyoruz. Bunun gibi daha birçok hayatı kolaylaştıran, insanlara her konuda yardımcı olan teknoloji harikası aletlerin icat edileceğini biliyoruz. İPad’ler bu icatların en son ve en mükemmel olanlarından biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.