Kategoriler
DİN

Türkçe Hazırlanmış Son Peygamber Hz. Muhammet Çizgi Filmini İndir İzle

Alemlere rahmet olarak gönderilen ve yeryüzüne gelmiş olan yüce insan olan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in hayatını öğrenme ve bunu çocuklara öğretmek hepimizin boynunun borcudur. Artık öyle bir çağdayız ki, dini konuları öğrenmemek ve ailemize öğretmemek için hiçbir bahanemiz yok. Her yerde her fiyata kolaylıkla dini kitaplar, videolar, cd’ler, dergiler, hazırlanmış filmler, söyleşileri bulabiliyoruz. Bizde özellikle çocuklarımız için çok faydalı olacağını düşündüğümüz bir çizgi filmi sizinle paylaşmak istedik.

Çizgi filmi izlemek için buraya veya bu yazının en altında verilen linke tıklayarak ilk önce sitenize indirmelisiniz. Çizgi film toplam 350 MB boyutundadır. İzler ve hoşunuza giderse lütfen “ALLAH RAZI OLSUN” demeyi eksik etmeyiniz.

Çizgi film hakkında kısaca bilgi verelim isterseniz;

Hz. Muhammed (sav)’in hayatı ilk kez bir çizgi film formatında ele alındı. 2002 yapımı “Muhammed(sav): Son Peygamber ” (Muhammad, The Last Prophet) adlı filmin”in senaryosu geliştirilirken geniş kapsamlı araştırma yapıldı. Filmin öyküsü UCLA (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) eğitimli senaryo yazarı Firdosi Wharton-Ali ve UCLA İslam Hukuku Profesörü Dr. Khaled Abou El Fadl tarafından dikkatle gözden geçirildi. Senaryonun son hali El Ezher İslami Araştırmalar Enstitüsü’ne gönderildi. Onay alındıktan sonra prodüksiyon aşamasına geçildi. Filmin danışma ekibinde ayrıca Georgetown Üniversitesi’nden Dr. John L. Esposito ve Dr. John S. Voll da yer aldı.

Prodüksiyon işlemleri 2 yılda gerçekleşen “Muhammad, the Last Prophet” için 196.000’den fazla çizim hazırlandı. Filmin tasarım çalışmaları, Kaliforniya’nın Burbank bölgesinde kurulu bulunan RichCrest Animation stüdyolarında gerçekleştirildi.

İslam tarihinin en ünlü karakterlerinin seslendirilmesi için profesyonel tiyatro, televizyon ve film aktörleri arasında geniş kapsamlı arama çalışması yapıldı. Aktörlerin seçilmesinden sonra yönetmen Richard Rich onlarla bir dizi ses kaydı işlemi gerçekleştirdi. “Muhammed, The Last Prophet”in müziklerini William Kidd hazırladı. William Kidd’in film için hazırladığı epik besteler, aynı zamanda filmin en büyük handikapı olan peygamberin yüzünün gösterilmemesinin üstesinden gelinmesine de yardımcı oldu.

İslami hassasiyetler göz önüne alınarak Hz. Muhammed(sav)’in yüzünün gösterilmediği bir filmde O’nun varlığı en güçlü biçimde izleyiciye nasıl aktarılabilirdi? Yönetmen Richard Rich bu sorunu kameranın bakış açılarını peygamberin geliş ve gidiş yönlerini işaret edecek biçimde ayarlamak suretiyle sinemasal açıdan çözdü.

“Muhammed, The Last Prophet”in yapımcısı olan Badr International Corporation’un merkezi İngiltere’ye ait Virgin Adaları’ndadır. Eğlence sektöründe televizyon, tiyatro ve ev videosu pazarı için film ve video materyali üretmek için oluşturulmuş bir sahne prodüksiyonu geliştirme ve dağıtım şirketidir. Ürünlerinde özellikle İslami market hedeflenir. İslam dünyasının kültürel inanç ve ilgilerine yönelik nitelikli prodüksiyon materyalinin sunulması başlıca amaçtır.

Çizgi filmi indirmek için buraya tıklayınız.

“Türkçe Hazırlanmış Son Peygamber Hz. Muhammet Çizgi Filmini İndir İzle” için 6 yanıt

link kırık dosya hotfileden kaldırılmış bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim kızım oldu kızıma Allah ‘ ın rasulü olan Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) hayatı izletmek istiyorum cevap ve yardımlarınız bekliyorum teşekkür ederim…

bende çok merak ediyorum yeterince  ailemden bilgi alamadıgımı inanıyorum bilgili birin den yanlış sız bi yorum izlemek yada okumak istiyorum ilginiz için tşkür ederim umaraım bu yazdıgımın cevabını en kısa zaman da  okurum okumak için can la  başla  bekliyoirum slm  benim le ilgilenirseniz 
tşk ederim alaha emanet  olun 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.